Zaznacz stronę

Gra nie warta świeczki mawiał mój przyjaciel w momencie, kiedy miał się udać do lekarza, aby wykonać jakieś badania profilaktyczne. Od zawsze twierdził, że co ma być to będzie i niepotrzebne są mu strzykawki i igły, bowiem to i tak nic nie da. Mylił się od samego początku, ale nie chciał przyjąć krytyki. Uważał, że jego myślenie jest najlepsze, a co więcej namawiała do swoich poglądów wszystkich, którzy znajdowali się w jego pobliżu. Jednak po pewnym czasie okazało się, że nie ma wyjścia i musi udać się do laboratorium, w którym wykonywano badania na ojcostwo.

Jego przeszłość była bowiem mocno wątpliwa, dlatego też postanowił sprawdzić jak wygląda rzeczywistość. Test DNA na ustalenie ojcostwa całkowicie go odmienił, bowiem od tego czasu zaczął regularnie odwiedzać gabinet, ale zaznaczył, że będą to tylko gabinety prywatne. Tylko do tych mam zaufanie mawiał. Potwierdzenie ojcostwa w jego wykonaniu, było niejako lekarstwem, na wszystkie jego niemądre wypowiedzi. Taki sposób rekonwalescencji polecić można każdemu choremu na niezdrowe poglądy.

Ile kosztuje badanie ojcostwa?

W ostatnim czasie zacząłem analizować koszty mojego życia. Zrobiłem to, ponieważ moja sytuacja w pracy zdecydowanie się pogorszyła i przez jakiś czas trudno mi było związać koniec z końcem. Często brakowało do pierwszego, a tego nikt przecież nie planuje. Dlatego też postanowiłem zadbać w szczegółach o moje wydatki. I jak się okazało starcza mi na wiele przyjemności. Najważniejsze wydaje się po prostu dobre zaplanowanie wszelkiego rodzaju inwestycji. Kiedy jednego miesiąca zaszła potrzeba wydania ekstra kilkuset złotych na badania DNA, to okazało się, że mogę to zrobić bez najmniejszego problemu. Koszt badań DNA jest na tyle niski, że było stać na nie człowieka, który ma problem z comiesięcznym uzbieraniem budżetu. Cena badania DNA była na tyle atrakcyjna, że postanowiłem wykonać także badania medyczne, które miały upewnić mnie, czy wszystko z moim zdrowiem w najlepszym porządku. Jednak tą inwestycje przełożyłem na kolejny miesiąc. Koszt ustalenia ojcostwa dał pokazał mi, że nawet największe wydatki można wkomponować w budżet, jeśli podejdzie się do niego w sposób przemyślany.