Zaznacz stronę

Nadeszła pora, na ten wyjątkowy dzień. Piękna suknia, nieskazitelne dodatki, a co z bukietem? Pomożemy Ci dobrać bukiet tak, by idealnie pasował do Ciebie i twojej sukni. Kwiaciarnie, sprowadzić mogą najróżniejsze propozycje kwiatowe. Zaczynając od klasycznych róż, po wielobarwne kwiaty egzotyczne. Skupimy się na dobraniu bukietu do koloru naszej sukni, pamiętajmy jednak, że ważne są też takie aspekty jak jej fason, rodzaj figury, wzrost Panny Młodej i oczywiście jej preferencje co do rodzaju kwiatów.

Do sukni w kolorze ecru – powinniśmy dopierać bukiety w kolorach spokojnych lub zdecydowanych. Zdecydowanie dobrym wyborem będzie tu pastelowy róż lub kontrastowo czerwień.

Kreacja biała – pasować będą do niej praktycznie każde wybrane przez nas kwiaty, należy jednak uważać na kolor biały, by wszystkie elementy nie zlały się w całość, nie przynosząc pożądanego efektu. Dobór koloru kwiatów, przy tej sukience będzie bardzo dowolny, co zapewni nam swobodę i da bardzo wiele możliwości.

Dla panien młodych, które wybrały suknie w kolorach niestandardowych, również posiadamy kilka rad. Do błękitu – dobierz bukiet w kolorach pastelowego różu, écru lub bieli. Czerwień? Pasować będą kolory pastelowe, biały i écru. Decydując się na sukienkę w odważnym kolorze, możemy starać się stonować ją dodatkami, tak by uzyskać efekt równowagi.

Pamiętajmy o tym, że kwiat znajdujący się w butonierce Pana Młodego, powinien pasować do bukietu Panny Młodej. Najlepiej wybrać ten, którego najwięcej jest w bukiecie. Kwiaciarnie oferują szeroki wybór bukietów (znajdziesz je na ModneWesele.com). Różnorodne kształty, kolory, rodzaje przyprawić mogą nas o zawrót głowy, dobrym pomysłem jest, więc udanie się do naszej ulubionej, lokalnej kwiaciarni i poproszenie florystki o poradę.

Można próbować dopasować bukiet metodą prób i błędów, przymierzając kwiaty i oglądając efekt. Warto dobrać kwiatowy motyw przewodni, także przy strojeniu sali weselnej, tak by wszystko tworzyło spójny, niesamowity efekt.