Zaznacz stronę

Większość klientów wybierając zimowe obuwie preferuje obuwie skórzane. Wymaga ono jednak stałej i dokładnej pielęgnacji, aby zachować estetyczny wygląd i służyć nam dłużej niż jeden sezon. Przede wszystkim należy zadbać o systematyczność. Regularne oczyszczanie świeżych zabrudzeń pomaga uniknąć powstaniu większych, a zarazem cięższych w usunięciu plam.

Codzienne oczyszczanie można wykonywać za pomocą miękkich szczotek przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji skórzanych butów. Cała czynność nie trwa dłużej niż 2 minuty, natomiast pozwala dokładnie oczyścić buty z większości zabrudzeń.

Warto również zainwestować w specjalne mydło do skóry, które często zawierają składniki regenerujące, co umożliwia skuteczną konserwację powierzchni i zapewnia jej dodatkową ochronę przez czynnikami zewnętrznymi. Tego rodzaju produkty  mogą być również stosowane w celu przywrócenia miękkości elastyczności skórzanej galanterii.

Bez względu na to czy zdecydujemy się na krem czy na dość powszechną  w użyciu pastę, cała profilaktyka powinna opierać się na dogłębnym odżywieniu materiału. Jest to idealny sposób na profilaktykę, dzięki czemu nasze buty skórzane będą o wiele mniej podatne na warunki atmosferyczne.

Jeśli jednak mamy do czynienia ze skazą, która okazuje się odporna na powyższe metody, należy sięgnąć po bardziej zaawansowane produkty odplamiające.  Jednymi z bardziej  popularnych  oraz skutecznych środków jest  odplamiacze w proszku. Ponieważ są w stanie wniknąć głęboko w skórę, rozpuszczają powstałe zabrudzenie od środka, co oszczędza nam intensywnego szorowania.

Warto zwrócić również uwagę na korzystne działanie olejku terpentynowego a także gliceryny. Oba preparaty świetnie sprawdzą się przy usuwaniu ewentualnych śladów pleśni. Do plam, na które rzadko zwracamy uwagę, podczas gdy pozbycie się ich należy do wyjątkowo  łatwych zadań, są ślady dłoni pozostawione na obuwiu. Do ich likwidacji wystarczy użyć zimnego mleka i miękkiej ściereczki. Delikatne przetarcie materiału nie tylko usunie ślady, ale również dodatkowo wygładzi skórę.