Zaznacz stronę

Kraków to prawdopodobnie najczęściej odwiedzane przez turystów miasto w Polsce. Nawet stolica naszego kraju, Warszawa, nie jest tak popularna wśród zagranicznych podróżników. Skąd ta olbrzymia popularność Krakowa? Należy zacząć od tego, że w ogóle Polska jest atrakcyjnym miejscem dla turystów z zagranicy. Oczywiście nie dla wszystkich, jednak dla tych, które swoje wypłaty otrzymują w euro na pewno. Spędzanie wolnego czasu w Krakowie, Warszawie, czy nad Bałtykiem, to dla nich niewielki wydatek. Tak więc kluby w Krakowie pełne są obcokrajowców, a na plaży w Gdyni co krok słyszymy obcy język. Jednak co sprawia, że w Krakowie tych turystów jest wyjątkowo wielu? Czy są to tylko tanie kluby i dyskoteki? Wydaje się, ze nie, ponieważ ceny w Krakowie, jak na polskie warunki są akurat dosyć wysokie.

Kraków to przede wszystkim miasto z długą i bogatą historią. Miasto to było kiedyś stolicą naszego kraju i do dzisiaj przez wielu uważane jest za historycznie najważniejsze i obiektywnie najpiękniejsze miasto w kraju. Można się z tą opinią zgadzać lub też nie, jednak bez wątpienia to czego szuka tu zagraniczny turysta to nie tylko najlepszy klub w Krakowie. Będąc w Krakowie, każdy turysta będzie chciał zwiedzić Wawel. Jest to jeden z najbardziej znanych zamków w Polsce. Rzeczywiście jest to imponująca budowla, warta odwiedzenia. W Polsce w ogóle zamków jest mnóstwo, jednak zagraniczni turyści często o tym nie wiedzą, przez co zwiedzają tylko te najbardziej popularne, takie jak właśnie Wawel. Wiele przez to tracą, ponieważ nie ujmując nic zamkowi w Krakowie, jest prawdopodobnie kilka jeszcze ciekawszych zamków i pałaców w Polsce.

publiczność
Niezależnie od tego jakiego typu spędzanie wolnego czasu w Krakowie nas interesuje, tak czy inaczej prawie na pewno będzie się ono odbywało w Starym Mieście. To tutaj znajdują się kluby, w których imprezy trwają bez końca, także tutaj możemy zjeść pyszny obiad w wykwintnej restauracji, odwiedzić muzeum, które znajduje się pod Sukiennicami, czy też pomodlić się w Kościele Mariackim podziwiając przy tym ołtarz Wita Stwosza. Jeżeli chodzi o atrakcje oddalone od centrum miasta, to na uwagę zasługuje bez wątpienia Park Wodny znajdujący się już w okolicach Nowej Huty. Dobrym miejscem na spędzanie wolnego czasu w Krakowie jest także nowo wybudowana Arena Kraków, w której bezustannie organizowane są wydarzenia kulturalne oraz sportowe.

Kraków to miasto, które warto zwiedzać za dnia, kiedy wszystko dobrze i wyraźnie widać, jednak wskazany jest także spacer jego ulicami po zmroku. To wtedy pięknie oświetlone miasto robi największe wrażenie. Zwłaszcza w okresie świątecznym, gdy ulice są poozdabiane, a na Rynku stoją stoiska świąteczne, panuje tu niepowtarzalna atmosfera. W nocy, gdy już poczujemy klimat miasta przechadzając się po Starym Mieście, warto odwiedzić najlepszy klub w Krakowie. Który to? To już zależy od gustu oraz od rodzaju zabawy jaką kto lubi.

Do odwiedzenia Krakowa nie powinno być trzeba nikogo namawiać. Atrakcyjne jest zarówno spędzanie wolnego czasu w Krakowie jak i intensywne zwiedzanie miasta.

Więcej na http://www.cienklub.com/