Zaznacz stronę

Odkurzacz centralny to doskonałe rozwiązanie, dla osób które mieszkają w domkach jednorodzinnych. Polega ono na tym, że zbiornik na brud wchłaniany przez odkurzacz znajduje się w garażu lub piwnicy, prowadzi do niego sieć kanalików schowanych w ścianach, przez które zasysane jest powietrze razem z kurzem. Wąż odkurzacza podpina się do specjalnego gniazdka w ścianie. Są one świetnym urozmaiceniem oferty dla firm budowlanych.

Zalety wykorzystania odkurzacza centralnego

Zaletą takiego odkurzacza na pewno jest wygoda, ponieważ nie trzeba za sobą ciągnąć często nieporęcznej maszyny. Na korzyść przemawia również możliwość użycia dużo większych zbiorników w których będzie lądował kurz, a co za tym idzie, rzadka wymiana, oraz ich wywożenie. Jak widać warto poświęcić chwilę na rozważenie montażu takiego rozwiązania w swoim domu, lub wprowadzenia go, do oferty swojej firmy. Oczywiście nie każdy budynek się do tego nadaje. Przed montażem dane miejsce jest dokładnie pod tym kątem sprawdzane przez specjalistę.

Gdzie stosuje się odkurzacze centralne?

Coraz częściej stosowane są również w biurach, lub nowym budownictwie bloków mieszkalnych. W tym drugim, do wywozu pojemnika z odpadkami zasysanymi przez odkurzacz centralny angażowane jest zewnętrzne przedsiębiorstwo, a sam pojemnik znajduje się pomieszczeniu wcześniej do tego wyznaczonym, tak aby przedsiębiorstwo zajmujący się wywozem pojemnika miała do niego dostęp o każdej porze, nie przeszkadzając przy tym lokatorom. W budynkach biurowych, jest to rozwiązane w podobny sposób, aczkolwiek zależy to od ich wielkości. Zazwyczaj gdy jest to małe biuro, w którym mieści się jedna firma, to jesteśmy zmuszeni wywieźć odpad sami, natomiast jeśli jest to kompleks biurowy, zasada robi się taka sama jak w przypadku spółdzielni mieszkaniowych.

Serwisowanie i konserwacja odkurzaczy

Jak widać, zastosowań dla odkurzaczy centralnych jest mnóstwo i jeszcze sporo można by było ich wymieniać. Jeżeli chodzi o serwisowanie i konserwację urządzenia, należy raz na jakiś czas wyczyścić wirnik zasysający. W przypadku usterki dany podzespół jest wymieniany. Najczęściej przez okres pierwszych dwóch lat w ramach gwarancji, nieodpłatnie. Jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że przy odpowiedniej eksploatacji tego urządzenia, nie należy ono do awaryjnych, wręcz przeciwnie.

Dobrze zamontowany odkurzacz centralny jest bardzo solidnym i pewnym rozwiązaniem, ułatwiającym na co dzień życie już wielu osób.

Jeśli widzisz to urządzenie w swoim domu, skontaktuj się ze specjalistą (polecamy:  www.variovac-polska.pl) w celu sięgnięcia po więcej informacji.