Zaznacz stronę

Fotografia pomaga uchwycić oraz utrwalić w pamięci ważne aspekty naszego życia – zatrzymać zwykłość codzienności, ale też niezwykłość wyjątkowych wydarzeń. Dzięki zdjęciom możemy powracać do wspomnień, odświeżać zapomniane emocje, ale też przekazywać potomkom historię swojego życia. Profesjonalista z aparatem fotograficznym stał się nieodłącznym elementem każdych zaślubin. Czym różni się specyfika zdjęć ślubnych od zwykłej fotografii codzienności?

Fotografia codzienna polega na uwiecznianiu zwykłości każdego dnia – portretów ludzi, architektury miast, malowniczych krajobrazów, czy też swoich pupili. Zdjęcia te charakteryzują się dużą swobodą oraz dowolnością. Brak tutaj formalnej otoczki nakładanej na podniosłą atmosferę zaślubin. Fotografia codzienna może, ale musi wymagać od użytkownika aparatu specjalistycznych umiejętności technicznych – możemy tworzyć kadry codzienności zarówno profesjonalną lustrzanką, jak i prostym telefonem komórkowym. Utrwalanie codzienności częściej stosowane jest jako pasja, oderwanie od rzeczywistości, niż praca zarobkowa.

lukasz popielarz - fotograf ślubnyFotografia ślubna niesie za sobą zupełnie inną specyfikę pracy. Profesjonalista, jak ten – lukaszpopielarz.pl – fotograf ślubny ze Szczecina, musi odznaczać się wyjątkowymi umiejętnościami, zarówno estetycznymi, jak i technicznymi. Drugi aspekt dotyczy sprawnego operowania sprzętem w trudnych warunkach oświetleniowych, czyli w obrębie przyciemnionego kościoła. Fotograf musi w swoim wyposażeniu posiadać urządzenia odpowiednie do zdjęć ślubnych, czyli takie, których użytkowanie nie wymaga stosowania lampy błyskowej, która mogłaby skutecznie przeszkodzić w ceremonii zaślubin.

Fotografia ślubna nie skupia się wyłącznie na uchwyceniu samej ceremonii – dzięki pomocy profesjonalisty możemy stworzyć reportaż z wydarzenia, zaczynający się od przygotowań, poprzez moment przysięgi, aż do zabawy weselnej. Każdy aspekt tego typu fotografii oznacza pracę z ludźmi – specjalista musi więc charakteryzować się nie tylko sprawnością techniczną, ale przede wszystkim umiejętnością portretowania osób. W kadrze należy zatrzymać mnogość emocji, podniosłość atmosfery oraz uczucie zakochanych. Będą to także fotografie o odpowiedniej rozdzielności, które zachowają ostrość oraz głębię nawet w największych formatach, np. podczas wywoływania portretu pary młodej na płótnie.

Fotograf ślubny, poprzez doświadczenie w tej tematyce, posiada aktualną wiedzę na temat funkcjonujących trendów w sesjach narzeczeńskich, ceremonii, czy też plenerów. Zdjęcia te nie są wyłącznie uchwyceniem wydarzenia – to fotografie stanowiące całościową opowieść o miłości pary młodej.