Zaznacz stronę

Poruszanie się po zatłoczonym mieście stanowi spore wyzwanie dla osób, które korzystają z samochodu. Konieczność stania w długich korkach jest nie tylko przyczyną straty czasu, ale także sporych nerwów. Sytuacja osób korzystających z komunikacji miejskiej nie jest wcale lepsza, a podróż autobusem miejskim trudno jest uznać za komfortową. W takiej sytuacji ciekawą alternatywą, która ułatwi poruszanie się po zatłoczonych ulicach, jest skuter.Skutery jako środek transportu mają kilka poważnych zalet. Jedną z nich jest oczywiście stosunkowo nieduża cena. Biorąc pod uwagę koszty związane z korzystaniem z komunikacji miejskiej w większych miastach, zakup własnego środka transportu może okazać się rozwiązaniem korzystnym pod względem finansowym. Oczywiście bez trudu można znaleźć modele skuterów, które kosztują tyle, co mały samochód, ale ceny bardziej standardowych maszyn są znacznie niższe i zazwyczaj znajdują się zasięgu możliwości finansowych osoby o przeciętnych dochodach. Ponieważ tego typu pojazdy stają się coraz bardziej popularnym środkiem transportu zazwyczaj nie ma większego problemu ze znalezieniem części do skuterów i quadów, więc w razie awarii nie trzeba martwić się o możliwość naprawy pojazdu.

blur-blurred-city

Kolejną bardzo dużą zaletą skuterów jest oczywiście ich nieduży rozmiar, który pozwala na bardzo sprawne i łatwe poruszanie się w tłoku. Zapewne nie jeden kierowca samochodu poczuł zazdrość, widząc osoby na skuterach omijające z łatwością korki. Rzeczywiście w dużym mieście, w którym panuje spory ruch, poruszanie się na niedużym, zwinnym pojeździe pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu i znacznie sprawniejsze przemieszczanie się. Jednocześnie jednak w przypadku takiego pojazdu trzeba przywiązywać odpowiednią wagę do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Można się między innymi zaopatrzyć w odpowiednie ochraniacze, konieczne są także kaski dla dzieci, które stanowią ochronę w przypadku różnych wypadków.

Bardzo istotną zaletą skuterów jest ich dostępność dla osób w młodszym wieku. Żeby prowadzić taki pojazd nie trzeba mieć osiemnastu lat. Motorowery nie wymagają posiadania prawa jazdy. Jest to bardzo duża zaleta dla osób, które nie mają takiego dokumentu oraz dla nastolatków, którzy mogą dzięki temu mieć swój własny transport i zyskać znacznie większą niezależność od rodziców. Nie da się ukryć, że zdanie egzaminu na prawo jazdy kategorii A, jest trudne, wymaga często kilku podejść i oczywiście zainwestowania konkretnych pieniędzy, dlatego wiele osób decyduje się skutery.

Jak widać wybór tego środka transportu ma sporo zalet, dlatego warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie. W wielu przypadkach skuter, który nie wymaga posiadania prawa jazdy, jest stosunkowo niedrogi i umożliwia sprawne poruszanie się w ruchu miejskim, może okazać się najbardziej korzystnym pojazdem, przydatnym w czasie dojeżdżania do pracy, czy szkoły. Nie można się w związku z tym dziwić, że skutery zyskują popularność i coraz częściej można je zobaczyć na ulicach wielu polskich miast.

 

źródło: http://maxmoto.pl/skutery-romet,p39.html