Zaznacz stronę

Zawód wodzireja wymaga niezwykłej kreatywności oraz optymizmu, którym profesjonalista potrafi zarazić zaproszonych gości. Jednak nie oznacza to, iż wodzirej wprowadzi na parkiet uczucie zażenowania, a także zmusi do uczestniczenia w zbędnych konkursach. Czym powinien charakteryzować się dobry wodzirej, aby zbudować znakomitą atmosferę podczas uroczystości weselnej i zadowolić gości z każdej grupy wiekowej?

Dobry wodzirej musi z pewnością charakteryzować się dużą charyzmą oraz otwartością na ludzi. Profesja ta wymaga dostosowania się do wymagań zarówno najmłodszych, jak i osób starszych. Profesjonalista nie będzie zajmował się zachęcaniem do zabawy wyłącznie ze sceny – z chęcią dołączy do samych gości, stwarzając na parkiecie niepowtarzalną atmosferę. Jednak nie należy mylić działań wodzireja ze spontanicznym zachęcaniem gości do wspólnej zabawy. Jest to specjalista, którego funkcjonowanie jest w pełni przemyślane i zachowane w dobrym guście. Istotne jest, iż tytuł ten wiąże się często z ukończeniem specjalistycznych kursów, które wyposażają wodzireja w podejście psychologiczne i dają narzędzia, które może wykonywać nawet podczas animacji i zabaw dla najmłodszych. Dobry wodzirej to również taki, który odciąży nowożeńców i otoczy gości odpowiednią opieką, kiedy młodzi zapragną odpoczynku.

wodzirejDJ Barti – wodzirej z Krakowa – źródło: http://djbarti.pl

Bardzo istotne w wykonywaniu funkcji wodzireja jest ciekawe przeprowadzanie konkursów i innych rozgrywek, jednakże bez uskuteczniania niepotrzebnych podtekstów oraz stwarzania żenujących sytuacji. Możemy także zainteresować się, czy wodzirej posiada w arsenale dodatkowe rekwizyty, które dodatkowo mogą urozmaicić imprezę. Dobry wodzirej dba o odpowiednią prezencję – oznacza to, iż swoją pracę wykonuje w eleganckim, odpowiednio dobranym stroju. Profesjonalista, którego zadaniem jest zadbanie o właściwy poziom rozrywek podczas uroczystości weselnych, najczęściej występuje w eleganckim fraku, czy też cylindrze. Ubiór ten stanowi przebranie, jednak jest to strój zachowany w dobrym guście.

Dobry wodzirej szanuje także gości, którzy niechętnie podchodzą do zabawy i preferują spędzanie uroczystości przy stole. Profesjonalista nie zaprasza osób na siłę do tańców, stawiając ich w niezręcznej sytuacji. Wodzirej zawsze posiada w zanadrzu triki, które nie pozwolą wycofanym gościom nudzić się podczas imprezy, a nawet sprawią, że wyjdą oni z uroczystości z przyjemnymi wspomnieniami. Specjalista potrafi subtelnie zachęcić np. do wzięcia udziału w konkursie, który nie wymaga od gościa specjalnej inwencji, a stworzy możliwość zaangażowania się w imprezę oraz zintegrowania z uczestnikami.

Do dodatkowych kompetencji dobrego wodzireja należy znajomość języków obcych. Zawód ten wiąże się często z prowadzeniem imprez weselnych lub biznesowych dla gości funkcjonujących w różnorodnych dyskursach. Jeśli więc zaproszenia na ślub wysłaliśmy także do rodziny oraz przyjaciół z zagranicy – warto poszukać wodzireja komunikatywnie posługującego się wybranym językiem.