Zaznacz stronę

Piękne, zadbane paznokcie mogą być wspaniałą wizytówką każdej kobiety. Jeśli chcesz więc znacząco odmienić swój wygląd, postaw na regularną pielęgnację dłoni. Większość takich zabiegów spokojnie wykonasz we własnym domu. Jak więc powinna wyglądać taka samodzielna pielęgnacja dłoni i paznokci?

Krok 1zadbaj o dłonie
Zanim więc wybierzesz się na profesjonalny zabieg, jakim jest stylizacja paznokci, postaw na regularną pielęgnację dłoni. Pamiętaj, aby codziennie mocno je nawilżać. Musisz to robić po każdej kąpieli i prysznicu, ponieważ woda znacznie wysusza całą skórę. Zakup więc zwykły krem do rąk, który znajdziesz w każdej drogerii. Musi on być jednak tłusty i mieć bogaty skład. A jeśli chcesz wzmocnić ten efekt nawilżenia, zainwestuj w specjalne rękawiczki. To koszt nieprzekraczający kilkunastu złotych. Przed wybraniem się do łóżka nałóż na dłonie grubą warstwę kremu i ubierz swoje rękawiczki. Skóra w nocy wchłonie wszystkie cenne właściwości preparatu i obudzisz się z pięknymi, nawilżonymi dłoniami.

3024346608_8bf68fb0fa_b

Krok 2odsuwanie skórek
Każda stylizacja paznokci będzie prezentować się znacznie lepiej, jeśli na początku zadbasz o swoje nieestetyczne, zniszczone skórki. Tutaj oczywiście również bardzo ważne jest ich silne nawilżanie i natłuszczanie. Jednak raz w tygodniu zrób przygotuj sobie specjalny zabieg:

  • Nalej do miseczki ciepłej wody i dodaj do niej kilka kropli ulubionego płynu do kąpieli. Następnie mocz swoje ręce przez minimum 10 min. Po tym czasie skórki będą miękkie i łatwiej je odsuniesz.

Nie korzystaj przy tym z żadnych, metalowych sprzętów, które mogą zbyt agresywnie zadziałać na delikatną skórę. Zakup po prostu drewniane patyczki i za pomocą nich odsuń skórki paznokci. To na pewno poprawi ich wygląd.

Krok 3piłowanie
Wiele kobiet ma problemy z wykonaniem tej czynności. Jeśli więc nie wiesz, jak spiłować swoje paznokcie, wybierz się do profesjonalnej kosmetyczki w Krakowie. Ona nada twoim paznokciom odpowiedni, piękny kształt. Oczywiście ważne jest tutaj również regularne przycinanie płytki. Długie paznokcie mogą w końcu szybciej się łamać i niszczyć. Po takim przycięciu weź do ręki pilniczek. Najlepiej sprawdzi się ten papierowy. Następnie spiłuj płytki na kolisty, lekko zaokrąglony kształt. Dlaczego? Ponieważ kwadratowe paznokcie mogą szybciej się łamać.

2928099031_56cd8e8651_o

Krok 4 – malowanie
Jeśli nie masz czasu na regularne malowanie płytek, postaw na paznokcie żelowe. Utrzymują się one przez naprawdę długi czas. Dzięki temu nie będziesz musiała martwić się o stan swoich paznokci. Oczywiście możesz je również pomalować w swoim domu. Pamiętaj jednak, aby przed tą czynnością nałożyć na płytki specjalną bazę ochronną. Następnie wybierz lakier w dowolnym, ulubionym kolorze. Jeśli lubisz klasykę, postaw na francuski manicure. Jest on bardzo elegancki i doda szyku i klasy każdej kobiecie. Podczas lata nie rezygnuj jednak z modnych, wyróżniających się kolorów. Różowe lub żółte paznokcie świetnie uzupełnią każdą, letnią stylizację. A dzięki nim poczujesz się znacznie piękniej.

 

źródło: http://artnail.pl/oferta/pielegnacja-dloni