Zaznacz stronę

Do ciągle w największym stopniu popularnych i docenianych metod inwestowania pieniędzy należą lokaty terminowe. Osoby które posiadają znaczącą sumę pieniędzy, bardzo często wybierają taką formę jej ulokowania, która należy do tych, które są w najmniejszym stopniu ryzykowne. Nasze pieniądze są bowiem zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata zostaje założona na konkretny okres czasu, a na dodatek bank dodaje do naszych oszczędności nam odsetki od naszych pieniędzy. Wysokość ich oprocentowania zależy głównie od okresu na jaki powierzamy bankowi nasze środki i stóp procentowych. Choć zyski z tego tytułu nie są bardzo wielkie to jednakże jest to pewny zysk, który zachęca sporo osób. Gdy jednakże zależy nam jedynie na łatwym dostępie do naszych środków finansowych, wystarczy nam założenie konta bankowego. Ich rodzajów jest również niezwykle wiele, w zależności od banku w którym chcielibyśmy takie konto założyć, jednak możemy wyodrębnić dwa najważniejsze rodzaje.

Pierwsze z tych dwóch to podstawowe rachunki osobiste, które w dzisiejszych czasach ma niemalże każdy. Bank obsługujący takowe konto, gwarantuje nam bezgotówkowe przechowywanie środków pieniężnych, łatwy i swobodny dostęp do nich a także możliwość wpłacania środków. Bywa to wielce wygodne przede wszystkim w przypadku przekazywania nam wynagrodzenia przez pracodawcę. Znaczącym ułatwieniem dla wielu klientów bywają również tak zwane zlecenia stałe, dzięki którym regularnie, we wskazanym przez nas czasie z konta przekazywane są kwoty pieniędzy, przykładowo na spłatę rat kredytu. Wiele osób korzysta również z oferty założenia konta oszczędnościowego, które wiąże się z większym oprocentowaniem naszych środków. Mimo, że jest ono o wiele niższe aniżeli w przypadku lokat terminowych to jednakże pozwala na o wiele dogodniejszy dostęp do zgromadzonych przez nas funduszy.

Aktualnie zapewne znacząca grupa z nas korzysta z różnych ofert bankowych, dzięki którym obrót posiadanymi przez nas środkami pieniężnymi stał się o wiele łatwiejszy. Jeżeli nasze oszczędności ulokowane są na koncie, można bez problemu wypłacać je w konkretnych bankomatach, bądź najprościej płacić za nabyte towary czy usługi za pomocą karty. Dzięki proponowanym usługom przeróżnych banków posiadamy też możliwość aby pomnażać pieniądze przy użyciu powierzonych im oszczędnościom. Należy tylko dokładnie zapoznać się z wszelkiego rodzaju ofertami kilku banków by znaleźć coś odpowiedniego do naszych wymagań. Należy jedynie dokładnie przemyśleć naszą sytuację finansową by zdecydować, która opcja jest dla nas w największym stopniu opłacalna. Dobrze jest też zaznajomić się z przeróżnego typu rankingami ofert bankowych, które w ostatnim czasie sporządzane są przez instytucje związane z finansami czy też przez media.