Zaznacz stronę

Oferowane przez banki czy też pozostałe instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zwykle dzielą się na dwa elementarne typu. Pierwsze z nich nazywane są hipotecznymi, bo aby je dostać wymagane jest zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki będącego w naszym posiadaniu domu czy innej nieruchomości. Jest to spowodowane tym, iż w takich przypadkach konsolidacja kredytów jest obarczona dość wysoką sumą pieniędzy. Termin spłaty bywa jednakże wtedy wydłużony a odsetki na nas nałożone niższe.

Kolejny typ takowego kredytu nazywamy z kolei gotówkowym i przyznaje się go na mniejsze sumy pieniędzy co sprawia, że nie są wymagane jakiekolwiek zabezpieczenia. Powinniśmy jednakże zaznaczyć, że warunki związane z jego udzielaniem bywają nieco mniej korzystne. Termin spłaty zadłużenia jest znacznie krótszy, a oprocentowanie z kolei większe – jak podaje blog kredyt-konsolidacja.bloblo.pl.

Obecnie dużo osób jest obciążonych jakimś kredytem, a czasem i kilkoma. Nie chodzi tu wyłącznie o kredyty w bankach ale również bywają to raty za akcesoria RTV lub samochód. Kiedy nierzadko musimy pamiętać o zapłaceniu paru zobowiązań w trakcie jednego miesiąca, po jakimś okresie czasu robi się to uciążliwe. I chociażby w takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest nierzadko konsolidacja posiadanych przez nas obciążeń finansowych. Chociaż hasło to jest raz po raz przytaczane w spotach reklamowych banków albo na łamach prasy, wiele osób spośród nas wciąż nie ma pojęcia co to oznacza. A jest to nic innego jak wzięcie jednego kredytu na spłatę wszystkich naszych długów. W tenże sposób tak naprawdę zamieniamy parę mniejszych kredytów na jeden duży. Dla niektórych ludzi takie rozwiązanie może zdawać się być niemądre, jednakże w wielu sytuacjach bywa to najlepsze z możliwych rozwiązań.

W jaki sposób w związku z tym działa wspomniany kredyt konsolidacyjny? Trzeba jedynie odwiedzić wybrane banki i zorientować się jakie takiego typu kredyty mogą nam zaproponować. W sporej mierze jest to zależne od tego jakiego typu zobowiązania finansowe posiadamy, a także od ich wysokości. Z reguły jednak kredyty konsolidacyjne mają to do siebie, iż termin ich spłaty jest rozłożony na dłuższy okres czasu w związku z czym raty bywają niższe. Jest to w dużej mierze opłacalne dla klientów, którzy mieli trudność ze spłaceniem wszystkich długów w jednym miesiącu. W ten sposób bowiem posiadają one sposobność na pomniejszenie wydatków każdego miesiąca. Dla samych banków, które udzielają takich kredytów, także jest to opłacalna operacja. Po pierwsze pozyskują nowego klienta, który spłaca określoną kwotę wraz z odsetkami, a to samo w sobie jest korzystne. Po drugie, klient taki jest rzetelny skoro chciałby dostać kredyt konsolidacyjny zamiast uchylać się od spłacania swoich zadłużeń.