Zaznacz stronę

Trudno jest być na bieżąco we wszystkich ofertach bankowych, bo przez cały czas zmieniają się regulaminy i do końca nie wiadomo, co jest najlepsze dla potencjalnego klienta. Z pewnością jednak opłaca się przeglądać różnorodne konta bankowe, aby znaleźć takie, na którym uda się zarobić kilka złotych.

Wbrew powszechnej opinii, jest to jak najbardziej możliwe, tyle tylko że trzeba dokładnie czytać regulaminy oraz pilnować się, aby spełnić ewentualne wymogi danej promocji. Przykładowo, wiele banków oferuje klientom różnego rodzaju bonusy (zarówno w formie gadżetów jak i dodatkowej gotówki) w zamian za korzystanie z określonych usług, jak dodatkowa karta kredytowa czy limit na koncie. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to nieopłacalne, jednak jeśli tylko będzie się trzymało narzuconych terminów i z wyprzedzeniem spłacało ewentualne zadłużenia, aby nie zostały naliczone odsetki, to na takich kontach bankowych i innych usługach naprawdę można zarobić. Zazwyczaj takie kwoty mieszczą się w przedziale kilkudziesięciu i kilkuset złotych, ale w skali roku można z tego zrobić naprawdę duże kwoty. W wielu przypadkach promocje na konta bankowe opisywane są na blogach w sieci, co pozwala zaoszczędzić wiele czasu, bo nikt nie musi ich analizować na własną rękę, tylko można skorzystać z gotowych rozwiązań. Jeżeli natomiast przy zakładaniu lub użytkowaniu konta bankowego pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to warto od razu skontaktować się z bankiem i je wyjaśnić, aby przypadkiem nie doszło do sytuacji, w której klient będzie z jakiegoś powodu stratny.

pieniadze

Aktualnie w kontach sprawdza się zawsze zasada, że zamiast być lojalnym wobec banku, więcej można zyskać jeżeli będzie się po prostu szukało dla siebie najlepszej oferty. Wiąże się to co prawda z koniecznością częstego zmieniania konta bankowego, jednak jest to rzecz, z którą warto się pogodzić, szczególnie dla potencjalnych zysków. W wielu sytuacjach przy okazji można zgarnąć ciekawe gadżety od banków. Osoby korzystające aktywnie z kont bankowych mogą nawet pokusić się o kontakt z bankiem w przypadku niechcianych opłat i o podjęcie próby ich negocjacji. Co prawda nie zawsze się to udaje, ale niczym tak naprawdę się nie ryzykuje, a można jedynie zyskać na takich działaniach. Dlaczego więc by w wolnej chwili tego nie przetestować?

Gdzie znaleźć odpowiednie konto?

Z pomocą może przyjść nam tzw. Ranking Kont bankowych, np. http://bankowe-konto.pl/ czyli strona na której opisane są szczegółowe informacje na temat ofert kont bankowych z całej polski. Strony tego typu prezentują zazwyczaj oferty kont od najbardziej opłacalnych do mniej opłacalnych. Rankingi tego typu ułatwiają znalezienie odpowiedniego konta dla siebie.