Nauka i technika

Gry online pochwalane i potępiane przez społeczeństwo

Komputer oraz Internet to wynalazki ostatnich stuleci, a wraz z nimi również wynaleziona rozrywka internetowa, choćby w postaci gier online. Jak każda nowa rzecz jest pochwalana bądź potępiana przez społeczeństwo, również gry online traktowane są przez jednych jak dobro, a przez innych jak zło dzisiejszych czasów.

Na pewno gry online są ogromnie popularne, a co za tym idzie uwielbiane przez różne grupy wiekowe społeczeństwa. Jednak powstaje przy tym pytanie czy gry online są dobrem czy złem dzisiejszych czasów. Jeżeli traktujemy je jak rozrywkę i poświęcamy na granie niewielką ilość czasu, oczywiście gry online nie są niczym złym, a wręcz przeciwnie mogą być dobrym lekarstwem na nudę oraz świetnym sposobem na rozrywkę, czyli spędzenie przyjemnie wolnego czasu.

Dodatkowo istnieją również edukacyjne gry online, które bawią i uczą zarazem, a więc oprócz celów rozrywkowych mają również cele naukowe. Jednak jak wszystko, również gry online mają swoje złe strony, są bowiem tak wciągające, że często uzależniają młodych ludzi, a dodatkowo źle wybrane mogą zawierać mnóstwo przemocy oraz zła, co prowadzi do różnych powikłań psychicznych w młodych i nie ukształtowanych psychikach. Dlatego gry online są pochwalane, ale i potępiane przez różne grupy społeczeństwa.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.18_1163]
Oceny: 0 (z 0 głosów)