Zaznacz stronę

Poker online po raz pierwszy pojawił się pod koniec lat 90-tych, ale tak naprawdę swój prawdziwy rozkwit popularności zanotował dopiero w roku 2003. W tym okresie popularny pokerzysta Chris Moneymaker wygrał prestiżowe mistrzostwa w mieście hazardu Las Vegas. Turniej pokera w Las Vegas odbywa się co roku, ale to właśnie zwycięstwo Chrisa Moneymakera było czymś niespodziewanym i przełomowym. W 2003 roku w mistrzostwach pokera wygrał po raz pierwszy amator, który nigdy nie był profesjonalnym graczem w pokera. Chris Moneymake do finałowego turnieju zakwalifikował się właśnie poprzez turnieje pokerowe i to właśnie dzięki jego ogromnemu sukcesowi, coraz więcej graczy zaczęło profesjonalnie traktować również rozgrywki karciane przez internet. Dzięki zwycięstwie Moneymakera turnieje pokerowe online coraz częściej pojawiały się w stacjach telewizyjnych i programy pokerowe stawały się z dnia na dzień coraz popularniejsze.

Poker online swoją dużą popularność zawdzięcza również ogromnemu rozwojowi Internetu, który zrewolucjonizował praktycznie każdą branżę naszego codziennego życia. Coraz więcej osób zrozumiało, że gra w pokera przez internet to nie tylko świetna zabawa, która dostarcza sporo wrażeń, ale również sposób na zarobienie całkiem niezłych pieniędzy. Najlepsi pokerzyści stali się również bardzo rozpoznawalnymi osobami, którzy podziwiani byli przez masę ludzi. W obecnych czasach poker w sieci jest uprawiany przez dziesiątki milionów ludzi praktycznie na całym świecie i w chwili obecnej jest to jedna z najpopularniejszych gier karcianych nie tylko online.

newsy pokeroweCiekawe newsy pokerowe znajdziecie na – http://pl.pokerbreak.net/newsypokerowe/

Jak łatwo się domyśleć ogromna popularność pokera online spowodowała, że na naszym rynku z dnia na dzień zaczęło się pojawiać coraz więcej mniej lub bardziej profesjonalnych serwisów internetowych, które umożliwiają grę w pokera w sieci na bardzo wysokim poziomie. Powstawały internetowe kasyna, które umożliwiały graczom granie nie tylko na prawdziwe pieniądze, ale również na internetowe żetony.

Historia pokera internetowego sięga tak naprawdę 1998 roku, kiedy to na naszych ekranach monitora zawitał serwis Planet Poker. Gracze w serwisie tym mieli wyłącznie Limit Holdem na stawkach od 3$ do 6$. Rok później pojawił się przełomowe kasyno internetowe Paradise Poker, który bardzo szybko zdobył ogromną popularność i przez wiele lat dominował na rynku internetowego pokera. Paradise Poker dawał graczom zdecydowanie szersze pole do popisu i możliwość wyboru wielu różnych gier oraz stawek. Największą popularnością cieszył się oczywiście Texas Holdem oraz Seven Card Stud i Omaha.