Zaznacz stronę

Praca oprócz korzyści materialnych jakim z pewnością jest otrzymywane wynagrodzenie, musi przynosić pracownikowi również wartości niewymierne jakim są satysfakcja czy zadowolenie. Każdy pracownik pragnie w pracy cieszyć się również uznaniem i akceptacją. Jednak nie zawsze tak jest. Praca, która sprawia pracownikowi radość jest pracą idealną, ale czasami zbyt duża ilość obowiązków, stres i nie pewność jutra może przyczynić się do złego postrzegania istoty pracy.

Głównym zagrożeniem jest niechęć osoby zatrudnionej do pracy. Trzeba skutecznie bronić się przed wypaleniem zawodowym, które wynika głównie z przepracowania. Przepracowany pracownik nie jest zadowolony ze swojej pracy ale przede wszystkim jego praca staje się mniej efektywna. Pracodawcy mają świadomość, że zbyt mocne obciążenie pracownika może przyczynić się do takiego zjawiska w miejscu pracy. Praca to nie tylko obowiązki ale również atmosfera pracy. To ona sprawia, że chce się do niej wracać. Czasami jednak nie można uniknąć konfliktów wynikając przede wszystkim z różnicy charakterów czy osobowości samych pracowników. Każdy jest inny, indywidualny i posiada określony bandaż doświadczeń życiowych i zawodowych. Często określone stanowiska wymagają pracy zespołowej.

8274662122_e50681e982_z

 

Tylko jak osiągnąć idealne zgranie zespołu? Idealnym rozwiązaniem jest impreza integracyjna, która ma na celu pogłębić wieź między samymi pracownikami ale również między pracownikami a kierownictwem. Co raz więc popularniejsze stają się szkolenia, po których organizowany jest wspólny obiad czy kolacja. Pracownik zdobywa określone umiejętności ale również ma okazję dobrze poznać swojego kolegę z pracy. Często szkolenia organizowane są w miejscach atrakcyjnych turystycznie, co daje też impuls do zwiedzania czy poznawania nowych miejsc. W większych firmach wspólne wyjście do teatru czy kina staje się standardem. Czasami też wystarczy zwykłe wyjście do pizzerii czy restauracji po godzinach aby poprawić stosunki między pracownikami. Ludzie zaczynają dostrzegać, iż po za pracą istnieje coś więcej.

 

Zaczynają interesować się swoim życiem prywatnym. W swoim koledze z pracy zaczynają dostrzegać również inne role życiowe jakie pełni. Dostrzega się, że oprócz tego, że jest pracownikiem na co dzień jest również ojcem, matką, synem czy córką. Często zwykła sala weselna czy dom weselny, może stać się idealnym miejscem do zacieśnienia więzi między pracownikami, gdyż co raz częściej pracownicy chcą się dzielić swoimi wydarzeniami z życia prywatnego jakim jest ślub czy wesele. Nie zawsze imprezy integracyjne organizowane są przez pracodawcę często po pracy dochodzi do spotkań prywatnych organizowanych przez pracowników.

14744171111_57ab3d2a18_k

 

Integracja między pracownikami jest dość pozytywnym zjawiskiem, przynoszącym bardzo wiele korzyści za równo dla współpracowników jak i samego pracodawcy. Znając sytuację prywatną swojego kolegi z pracy często też współpracownik ma możliwość lepszego zrozumienia określonych zachowań co z pewnością wpływa pozytywnie na wspólną komunikację.

źródło: http://wroclaw.restauracja-atmosfera.pl/pl/spotkania-firmowe