Zaznacz stronę

Zakup mebli do pokoju dziecka trzeba dobrze przemyśleć. Planowanie tego typu zakupów meblowych trzeba zacząć od ustalenia jak duży jest pokój dziecka, ile mebli się w nim zmieści, co kupić a z czego zrezygnować. Każde dziecko będzie czuło dyskomfort w pokoju przeładowanym meblami. Pamiętajmy o tym, że dzieci lubią ruch, a zatem potrzebne jest im nieco więcej przestrzeni niż nam. Meblując pokój dziecka nie bardzo mamy możliwość wykorzystywania górnych partii ścian. Przecież pokój ten ma być wygodny przede wszystkim dla jego mieszkańca, a zatem musi on bez problemu sięgać do wszystkich szafek, szuflad i półek.

Pokój dla malucha.

W pokoju bardzo małego dziecka musi być łóżeczko, szafka na kosmetyki i ubrania, przewijak i wygodny fotel dla zmęczonej mamy.

Pokój przedszkolaka. W pokoju przedszkolaka powinna znaleźć się szafa na ubrania poukładane na półkach i rzeczy wiszące. Dobrze, żeby miała ona wałek na wieszaki usytuowany niżej niż w klasycznych meblach. Dzięki temu dziecko samo będzie mogło wieszać swoje rzeczy. W wyborze odpowiedniego umeblowania pokoju dla pociechy w każdym wieku pomoże gazetka abra. Znajdziemy tu meble dla niemowląt, meble dla dzieci przedszkolnych, meble dla dzieci w młodszym wieku szkolnym i młodzieży.  W gazetce abra znajdziemy spory wybór mebli do pokoju dziecka w wieku przedszkolnym. Pokój przedszkolaka musi być wyposażony w wygodne łóżko. Może być nim tapczanik, do którego łatwo wkłada się pościel. Przedszkolak lubi bawić się przy stoliku. W jego pokoju musi się znaleźć niski, stabilny stolik wraz z kilkoma krzesełkami. Musi być ich kilka, bo do dziecka na pewno będą przychodzić koledzy i koleżanki, a wtedy muszą mieć miejsce do wspólnej zabawy. W pokoju przedszkolaka muszą być meble ułatwiające utrzymanie porządku. Najlepsze do tego celu są segmenty z dużymi półkami, na których można ustawiać kosze z drobnymi zabawkami, klockami, kredkami itp.

Pokój dla ucznia.

Najważniejszym meblem w pokoju dla ucznia jest biurko. Dziecko spędza przy nim sporo czasu, dlatego musi być ono dobrane do wzrostu dziecka i najlepiej żeby miało regulowany blat. Dzięki temu będzie rosło wraz z dzieckiem i przez kilka lat nie trzeba będzie kupować nowego. Równie ważny jest odpowiedni dobór krzesła. Dziecko musi siedzieć na nim stabilnie, opierać stopy o ziemię i mieć prosty kręgosłup.  Uczeń klas początkowych potrzebuje mebli, w których łatwo jest poukładać książki, zeszyty i inne przybory szkolne.