Zaznacz stronę

Pleśń może kwitnąć w różnych sytuacjach. Niektóre pomieszczenia w domu np. łazienki, są bardziej do tego przychylne. Wiele nowych oczyszczaczy powietrza zabija pleśń, dlatego używanie ich w domu może pozbyć się problemu zanim się pojawi. Jeśli myślisz, że jesteś narażony na pleśń, skontaktuj się z lekarzem.

Jeśli już zetknąłeś się z problemem pleśni, oczyszczacz powietrza może pomóc także z niezdrowymi grzybami. Zarodniki mogą być szkodliwe dla zdrowia, więc rozwiązanie tego problemu jest potrzebne i przynoszące korzyści na dłuższą metę. Jeśli podejrzewasz, że ty lub ktoś z twojej rodziny natknął się na zarodniki, powinieneś skontaktować się z lekarzem.

Oczyszczacze działają przez użycie ssawki i systemu filtracji. Z racji tego, że zarodniki latają w powietrzu, zostają uwięzione przy wessaniu przez oczyszczacz. Zarodniki różnią się wielkością, jednak filtry stworzone są tak, aby złapać każdy rozmiar. Filtry HEPA gwarantują 99,97% skuteczności w usuwaniu zarodników.

Są dwie rzeczy do rozważenia, kiedy decydujesz się na zakup oczyszczacza powietrza. Urządzenia te zależą od wielkości pokoju, w którym będą działały, oraz wielkości zarodników. Oczywiście zarodniki znajdujące się w powietrzu nie są widoczne gołym okiem, jeśli jednak widzisz czarne lub zielone plamki na ścianach, wtedy możesz być niemalże pewny, że zarodniki latają w powietrzu. Droższe oczyszczacze są najlepsze w likwidacji największej ilości zarodników. Możesz znaleźć takie informacje czytając informacje na opakowaniu.

Podczas podejmowania decyzji, inne problemy pojawiają się przy wyborze, przykładowo: ile chcesz zapłacić, jak duża jest przestrzeń, którą chce się oczyścić, oraz, jeśli ci to przeszkadza, ile hałasu produkuje dana maszyna. Wszystkie główne firmy produkują oczyszczacze w różnych rozmiarach z różnymi czasami żywotności filtrów. Tak samo jak hałas czy opcja kontroli zapachu.

Kolejnym rozwiązaniem na rozwijające się grzyby w domu jest zastosowanie odwadniacza. Zredukowanie ilość wilgoci w domu może dać zaskakujący rezultat. Używanie odwadniacza i oczyszczacza powietrza może naprawdę wyeliminować objawy grzybów w domu. Suche powietrze może powstrzymać dalszy rozrost pleśni.

Jeśli żadna z metod nie pomoże, i ilość zarodników w domu wymknie się spod kontroli, można zawsze użyć terapii zwanej potocznie ozonowaniem powietrza. Ustawia się do tego generator Ozonu w pokoju, który dotknięty jest problemem. Następnie opuszcza się pokój i zostawia włączoną maszynę przynajmniej na kilka godzin.

Mała dawka Ozonu jest wszystkim potrzebnym do likwidacji problemu pleśni. Ponownie, jeśli ktoś z rodziny lub ty zostałeś narażony na zetknięcie z pleśnią, grzybami lub zarodnikami, lekarz powinien zostać o tym poinformowany. Sprawdzi on symptomy wskazujące na obecności zarodników grzybów.

Jeśli chcesz otrzymać świeże powietrze, oczyszczacze powietrza pomogą również i w tym. Aby cieszyć się świeżym powietrzem przez długi czas, kup dobry odświeżacz powietrza.