Zaznacz stronę

W przeciągu kilku ostatnich lat nastał trend na zdrowe odżywianie. Jest to bardzo pozytywna moda, ponieważ dzięki niej zaczynamy interesować się bardziej swoim zdrowiem, które powinno być dla nas najważniejsze. Często jednak bardzo szybko rezygnujemy z diet, bo nie możemy poradzić sobie z ochotą na słodycze. Niestety, czekoladowe batoniki oraz cukierki potrafią uzależnić. Możemy więc postarać się pokonać ten nawyk lub po prostu zacząć samodzielnie przygotowywać zdrowe słodycze. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne.

Na samym początku uzupełnijmy nieco zawartość swoich szafek kuchennych. Wyrzućmy zwykły, biały cukier i zakupmy cukier kokosowy. To on na pewno będzie znacznie zdrowszy. Dodatkowo, taki cukier ma niesamowity aromat kokosa i na pewno poprawi zapach i smak naszych przysmaków. Oprócz takiego cukru przyda nam się również mąka. Zrezygnujmy jednak ze zwykłej mąki pszennej, która jedynie zapycha nasz żołądek, a tak naprawdę wcale nie zaspokaja głodu. Możemy samodzielnie przygotować zdrową mąkę, jeśli tylko mamy w swoim domu płatki owsiane. Zmielmy je w blenderze, a otrzymamy sypką masę do wypieków. Gdy jednak nie mamy ochoty na takie zabawy w kuchni, możemy zakupić gotowy, zdrowy produkt. Będzie nim mąka kokosowa, która jest idealna do pieczenia różnych ciast i ciastek.

Oprócz takich podstawowych produktów, przydadzą nam się również wszelkiego rodzaju dodatki. To one będą urozmaicać smak naszych przysmaków. Dzięki temu przekonamy się, że zdrowe słodycze wcale nie muszą być niesmaczne i częściej będziemy po nie sięgać. W naszej szafce kuchennej koniecznie więc musi się znaleźć kakao. Nie może to być jednak dosładzany proszek dla dzieci. Wybierzmy więc naturalne kakao bez cukru. To ono będzie zawierać sporo magnezu, który ukoi nasze nerwy i poprawi funkcjonowanie całego organizmu. Następnie możemy dokupić różnego rodzaju bakalie. Mąka kokosowa (więcej o niej na oleje-kokosowe.pl/maka-kokosowa) wraz z rodzynkami i żurawiną potrafi smakować naprawdę wyśmienicie. Zakupmy więc bakalie oraz orzechy. Są to bardzo zdrowe produkty spożywcze, a przy tym i równie smaczne.

muffinki z mąki kokosowej

Jeśli więc wypełnimy już swoją kuchnię takimi zdrowymi produktami spożywczymi, możemy przejść do tworzenia swoich przekąsek. Spróbujmy więc samodzielnie wymyślić własne przepisy. Jeśli jednak nie znamy się za bardzo na pieczeniu, skorzystajmy z gotowych przepisów, które znajdziemy na różnych stronach internetowych poświęconych tematyce zdrowego żywienia.