Zaznacz stronę

Coraz częściej wiele osób zaczyna cierpieć na różne alergie skórne. Mogą one znacznie pogarszać wygląd i stan naszego całego ciała. Na ich powstanie mają wpływ różne czynniki. Może to być źle dobrana dieta lub stosowanie silnie działających kosmetyków lub preparatów. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy cierpieć właśnie na takie alergie skórne. Jak je więc rozpoznać?

Objawy alergii skórnej mogą występować pod różnymi postaciami – wszystko zależy od organizmu danego człowieka. Najlepiej więc, jeśli od razu udamy się do specjalisty, jakim jest dermatolog. To on szybko rozpozna pierwsze, negatywne objawy na naszej skórze. A wtedy będziemy mogli już skorzystać z odpowiedniego leczenia. Jeśli jednak chcemy sami stwierdzić, czy możemy cierpieć na tego typu alergie skórne, wystarczy, że będziemy regularnie i dokładnie obserwować swoje całe ciało.

Głównym objawem takich alergii są pojawiające się wypryski – nie możemy ich jednak mylić z trądzikiem. Mają one zwykle postać niewielkich, czerwonych punktów. Grudki po pewnym czasie zaczynają się same otwierać i sączyć. To pierwszy, niepokojący objaw, który powinien od razu nas skierować do dermatologa. Często występuje również przy tym silnie uczucie pieczenia i swędzenia. Kolejnym objawem alergii jest szorstka i łuszcząca się skóra. Po pewnym czasie zaczyna ona twardnieć. Wtedy na skórze zaczynają się pojawiać bolesne pęknięcia. Oczywiście jednym z podstawowych objawów są również wysypki. Pojawiają się one po kontakcie skóry z wybranym alergenem. Może to być np. kosmetyk, który zawiera niekorzystny dla nas składnik. Jeśli wysypka występuje jedynie miejscowo, nie musimy się za bardzo martwić. Czasem wystarczy zmienić jedynie swoją dietę lub zrezygnować ze stosowania pewnych kosmetyków. Jednak w niektórych przypadkach wysypka może występować na całym ciele. Oznacza to, że alergen dostał się do naszego krwioobiegu. A tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta w specjalnym gabinecie, jakim jest poradnia alergologiczna w Krakowie.

Jedynie poprzez dokładne badania dowiemy się – co tak naprawdę wywołało naszą alergię skórną. A rozpoznanie alergenu jest kluczowym krokiem w leczeniu. Jakie mogą być więc przyczyny takich zmian skórnych? Często są to np. źle dobrane kosmetyki. Wbrew pozorom nawet zwykły, aromatyczny dezodorant może wywołać alergie skórne poprzez swoje nuty zapachowe. Zwróćmy również uwagę na swoją dietę. Jeśli często stosujemy różne antybiotyki oraz inne lekarstwa, możemy nabawić się powracającej alergii skórnej. Pamiętajmy również, że nawet niewielki kontakt z trującą rośliną może zaefektować zmianami skórnymi. Tutaj najważniejsza jest szybka wizyta w poradni alergologicznej w Krakowie. Dermatolog pomoże nam rozponać pierwsze symptomy alergii. Dzięki temu dowiemy się, na który produkt jesteśmy tak właściwie uczuleni.

A jeśli rozpoznamy swój alergen, po prostu będziemy musieli go unikać. Dzięki temu na pewno z łatwością pozbędziemy się nieestetycznych i bolesnych zmian skórnych i poprawimy swoje zdrowie.

 

źródło: http://larmed.com.pl/poradnia-alergologiczna/