Zaznacz stronę

Przygotowania do ślubu to skomplikowany proces wymagający praktycznie stalowych nerwów oraz skutecznego działania w dziedzinach dopasowania wielu szczegółów. Chyba najtrudniejsze w tej całej imprezie jest prawidłowe znajdowanie sali weselnej. Bo żeby trafić na idealne rozwiązania w tym zakresie należy sprawdzić wiele elementów, dokonać dokładnej analizy różnego rodzaju usług oferowanych przez osoby prowadzące wynajem domów weselnych. Co zatem trzeba dokładnie sprawdzić przed podpisaniem stosownych dokumentów na wynajem sali weselnej? Jakiego rodzaju elementy mają zasadnicze znaczenie?
Współcześnie, kiedy na jest wiele domów weselnych, wydaje się, że nie ma problemów z zarezerwowaniem tej najlepszej. Jednak to błąd, bo najbardziej ekskluzywne sale weselne trzeba rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dlatego zasadnicza sprawa to ustalenie terminów poszukiwania miejsca w którym odbędzie się wesele. Dobrze podejmować się szukania już nawet 18 miesięcy przed zaplanowanym terminem ślubu. Oczywiście każda para młoda ma swoją wizję wesela i stosowny budżet jaki może wydać na swoje przyjęcie weselne. Będzie on determinował ostateczne wybory, będzie miał wpływ na to gdzie odbędzie się zabawa. Ale naturalnie jest i cały szereg innych elementów związanych z prawidłowymi doborami, wytypowaniem miejsca gdzie odbywają się najlepsze przyjęcia weselne.

wedding-table-detail
Trzeba wiedzieć ilu gości planuje się zaprosić na swój ślub i wesele i pod tym kątem dobierać wielkość konkretnego obiektu. Naturalnie warto w tym miejscu nie stawiać na jak największe sale, tak wszystko dopasować aby po zapełnieniu się gośćmi nie było zbyt ciasno oraz by nie pozostawało zbyt wiele miejsce. Takie sytuacje są niezwykle niekomfortowe i mogą wpływać na odbiór wesela w oczach gości.
Całkowity koszt wynajęcia sali musi zostać dokładnie skalkulowany, bo to nie tylko tzw. opłata za talerzyk. To także ustalenie takich szczegółów jak choćby wystrój sali, dodatki typu ciasta, słodycze. Trzeba określić czy w cenie wynajmu będą także napoje bezalkoholowe oraz kwestie organizacyjne takie jak choćby parking oraz miejsca noclegowe. Wszystko musi zostać dokładnie sprawdzone aby nie występowały później niedomówienia na linii para młoda – dom weselny.
Lokalizacja sali weselnej to również niezwykle ważny argument w wyborze tej najlepszej. Jedni wolą mieć wszystko zorganizowane w pobliżu siebie czyli kościół blisko domu weselnego. Inne pary młode marzą o imprezie w zacisznym miejscu gdzie dodatkowo może znajdować się jezioro lub innego rodzaju dodatki. Oczywiście to również wpływać może na koszty, a i trzeba liczyć się także z faktem transportu części gości kiedy impreza odbywa się za miastem, kilkanaście kilometrów od miejsca ślubu.
Elementy wyposażenia, wystroju sali będą miały także wielki wpływ na podejmowanie ostatecznych decyzji, na podpisanie umowy. Trzeba mieć jasność czy dana sala weselna jest klimatyzowana, jakiego rodzaju parkiet będzie się znajdował, ile miejsca zostało przewidziane dla zespołu muzycznego. Wszystkie mniejsze elementy decydują również o końcowym odbiorze imprezy weselnej.

 

źródło: http://wroclaw.restauracja-atmosfera.pl/pl/wesela