Zaznacz stronę

Wiadomo, że tak zwany trzeci filar, czyli Indywidualne Konto Emerytalne, to idealne rozwiązanie oszczędnościowe i inwestycyjne dla każdego, kto chce wziąć przyszłość we własne ręce i samodzielnie zadbać o swoją emeryturę.

Rozwiązania w ramach IKE oferują obecnie wszystkie banki i towarzystwa ubezpieczeniowe, a także wiele domów maklerskich. Takie gotowe, oferowane przez te instytucje rozwiązania to między innymi: długoterminowe lokaty bankowe, ubezpieczenia kapitałowe czy fundusze inwestycyjne. Ponadto można również całkowicie samodzielnie założyć własne Indywidualne Konto Emerytalne i oszczędzać oraz inwestować (na przykład poprzez grę na giełdzie) w ramach IKE.

Wielość rozwiązań w ramach trzeciego filaru sprawia, że dokonanie wyboru najlepszych, najatrakcyjniejszych i najodpowiedniejszych Indywidualnych Kont Emerytalnych może stanowić nie lada problem. Zwłaszcza że każde bez wyjątku Indywidualne Konto Emerytalne nie tylko stanowi idealne zabezpieczenie na starość i zapewnienie sobie godziwej, bardzo atrakcyjnej emerytury, ale również jest jednym z najbardziej atrakcyjnych rodzajów inwestowania w ogóle (co wynika przede wszystkim ze zwolnienia IKE z podatku Belki, a także z długiego terminu trwania inwestycji podejmowanych w ramach trzeciego filaru). Jak więc wybrać najlepsze, najodpowiedniejsze dla siebie Indywidualne Konto Emerytalne? Nieocenioną pomoc w dokonaniu tego wyboru mogą stanowić porównywarki, kalkulatory i symulatory, a także rankingi ofert IKE.

Obecnie wiele serwisów internetowych udostępnia bezpłatnie tego rodzaju narzędzia, które są nie tylko bardzo praktyczne i pożyteczne, ale też łatwe i szybkie w obsłudze – nikt nie powinien więc mieć żadnych trudności np. z samodzielnym obliczeniem zysków z poszczególnych rodzajów produktów oferowanych w ramach IKE. Ponadto na takich stronach internetowych można porównać wszystkie oferowane aktualne przez banki i inne instytucje Indywidualne Konta Emerytalne, dokładnie je przeanalizować i na podstawie tegoż porównania wybrać najlepsze dla siebie Indywidualne Konto Emerytalne. Niewątpliwie warto korzystać z takich narzędzi, bowiem w wielkim stopniu ułatwiają one podjęcie tej trudnej życiowej decyzji.