Zaznacz stronę

Wiele organizacji organizuje wszelkiego rodzaju konferencje i targi, aby promować swoją markę, albo jakąś wspólną ideę. Nie chodzi tylko o zwykłe korporacje, nastawione na zysk. Często organizatorami są organizacje pożytku publicznego, szpitale i inne podobne instytucje. Dobrze przygotowana konferencja powinna na długo zapaść w pamięć jej uczestnikom.

Specjaliści mówią nawet, że duża konferencja – powinna być przygotowana z wielką pompą, albo wcale. Te nudne, albo co gorsza – obarczone błędami merytorycznymi, albo wpadkami technicznymi, mogą bardzo zaszkodzić wizerunkowi firmy. W tej branży więc nie powinno się robić nic połowicznie.

5821940898_5aa0190d57_o

Dobra konferencja to przede wszystkim charyzmatyczni prowadzący – specjaliści w swojej dziedzinie. Ponieważ są specjalistami, na pewno nie popełnią gafy, i nie dadzą się zbić z pantałyku otrzymując trudne pytanie z widowni. Charyzma sprawi, że słuchacze skupią na nich uwagę na długi czas, a nie zajmą się przeglądaniem poczty w telefonie. Zazwyczaj prowadzącymi i prelegentami są osoby, o znanym w branży nazwisku, lubiane, i z dużym dorobkiem.

Równie ważne jest miejsce konferencji – i to w dwóch aspektach. Po pierwsze, sala na sama konferencję powinna być pasująca do ilości osób – kameralna lub wielka, grunt, aby była komfortowa i adekwatna do tego, jak konferencja ma wyglądać. Co ważne w dzisiejszych czasach, powinna być również nowoczesna, czyli posiadać wszelkie niezbędne do prowadzenia prezentacji osiągnięcia techniki: internet, rzutnik, przyciemnianie okien itp. Jednak miejsce konferencji to nie tylko sala. Jeśli zapraszamy ważnych gości przyjezdnych, musimy zadbać o nocleg dla nich. Powinien być on w miejscu eleganckim i zapewniającym rozrywkę po części oficjalnej. W tym wypadku świetnie sprawdzają się hotele, oferujące ciekawe tereny na spacery, aqua parki, kręgielnie, czy salony SPA.

6112731016_0825cd9f64_o

Równie ważna jest obsługa konferencji i to w każdym calu – od techników zajmujących się nagłośnieniem, czy podpięciem kabli, po barmanów i hostessy. Jak już było wspomniane we wstępie, konferencja musi być dopięta w każdym calu. Nie możemy mieć choć cienia wątpliwości, że nagłośnienie przestanie działać już w monecie powitania gości, a kiedy będziemy łączyć się przez video z oddziałem na drugim końcu świata, zabraknie internetu. Dobra agencja hostess zatrudnia nie tylko ładne dziewczyny, ale również inteligentne. Muszą poradzić sobie nie tylko podając szampana, ale również pomóc dostać się gościowi do palarni, czy znaleźć zgubiony identyfikator. Hostessy na targi często muszą znać język angielski, aby bezproblemowo porozumieć się z gośćmi z zagranicy. Warto więc skorzystać z zaufanej firmy oferującej usługi hostessy konferencje, aby przypadkowa osoba z zewnątrz nie zostawiła na gościach złego wrażenia.

Ważną rzeczą jest również odpowiedni catering w przerwach między wystąpieniami – kawy i herbaty nie powinno zabraknąć dla nikogo, dobrze też, aby stoli były rozmieszczone tak, aby po napoje nie trzeba było długo stać w kolejce. Świetnie sprawdzają się również drobne przekąski, które można wziąć w rękę i zjeść nie potrzebując sztućców, ani stolika.

 

źródło: http://promogirls.pl/oferta/fotomodelki-i-modelki/