Zaznacz stronę

Każdy z nas chciałby prezentować się naprawdę wspaniale. To dlatego drogeria jest miejscem, które coraz częściej odwiedzamy. Wybieramy w nim specjalistyczne preparaty, dzięki którym możemy cieszyć się zadbanym ciałem i wspaniałym wyglądem. Pamiętajmy jednak, aby mądrze podejmować decyzje o zakupie. Zastanówmy się, jaki jest rodzaj naszej skóry. Jeśli mamy skłonności do przesuszeń, musimy postawić na specjalne kosmetyki.

W tym przypadku najważniejsze będzie nawilżanie oraz odżywianie całego ciała – dlatego kosmetyki powinny być bogate. Muszą mieć naprawdę specjalny skład. Na początku zainwestujemy więc w balsamy lub masła do ciała. Możemy sobie pozwolić na naprawdę tłuste produkty, które idealnie odżywią całą skórę. Sprawdźmy również ich skład. Niepotrzebne aromaty mogą jeszcze bardziej wysuszać ciało, a tego przecież byśmy nie chcieli. Na szczęście wspaniałe balsamy zaoferuje nam każda apteka. To w niej znajdziemy najlepsze produkty przeznaczone właśnie do pielęgnacji suchej skóry. Inwestując w nie możemy mieć pewność, że dobrze zadbamy o swoje ciało. Nie oszczędzajmy więc na zakupie tego typu kosmetyków. To właśnie dzięki nim możemy w szybki sposób poprawić wygląd całego naszego ciała, a przecież o to nam właśnie chodzi. Oczywiście ze wszystkich balsamów oraz maseł nawilżających należy korzystać w specjalny sposób. Jak więc to zrobić?

16751971720_0bea585e7a_k

Tego typu produkty nakładamy po prostu na całe swoje ciało – nie możemy ominąć żadnego miejsca. Robimy to po prostu za pomocą swoich dłoni. Możemy przy tym wykonać delikatny masaż całej skóry. Dzięki temu ciało jeszcze lepiej wchłonie wszystkie, cenne substancje. Pamiętajmy również, aby nakładać tego typu masła oraz balsamy po każdej kąpieli. Woda może znacznie wysuszać skórę i prowadzić do nieestetycznych zmian. Dlatego po wziętym prysznicu lub kąpieli od razu sięgajmy po swój nawilżający, odżywiający kosmetyk. Wyróbmy w sobie taki nawyk, a na pewno nie będziemy zapominać o tej czynności. Jeśli jednak chcemy wzmocnić działanie takich produktów, przed ich zastosowaniem zróbmy sobie gorącą, aromatyczną kąpiel. Dodajmy do niej zapachowe olejki, a na pewno przyjemnie spędzimy wieczór. Pamiętajmy jednak, aby nie siedzieć w takiej wodzie dłużej niż 15 minut. A takie kąpiele możemy wykonywać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Większa ilość jeszcze bardziej wysuszy naszą skórę. Jeśli więc co parę dni zrobimy sobie gorącą kąpiel, na pewno nam to wystarczy. A ciepła woda rozszerzy nasze naczynia krwionośne i przygotuje całe ciało do dalszej pielęgnacji. Dzięki temu skóra jeszcze lepiej wchłonie wszystkie, cenne substancje wybranych preparatów nawilżających.

2573605177_7510abc5fa_o

Jeśli więc chcemy dobrze pielęgnować swoje ciało – musimy najpierw zastanowić się nad rodzajem naszej skóry. W przypadku suchej skóry wybrane przez nas kosmetyki powinny mieć silne działanie nawilżające oraz odżywiające. Takie produkty zaoferuje nam każda drogeria, więc nie będziemy mieć problemów z ich zakupem. Dzięki temu nasza skóra odwdzięczy nam się naprawdę wspaniałym wyglądem.

 

źródło: http://zikoapteka.pl/