Zaznacz stronę

Wycieczka do Lwowa to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą wybrać się na krótką wycieczkę, za granicę, ale niezbyt daleko i nie wydać zbyt wiele pieniędzy. To miasto, gdzie bardzo silnie mieszają się wpływy kultury polskiej i ukraińskiej, więc mimo iż będziemy za granicą, spotkamy się z odmienną narodowością, na każdym kroku będziemy napotykać na ślady polskiej historii.
Jak zaplanować wycieczkę do Lwowa? Spokojnie na ten cel możemy przeznaczyć weekend, dłuższy weekend lub kilka dni wolnych.

To spokojnie wystarczy na zwiedzenie miasta. Możemy tam dojechać samochodem, autokarem, pociągiem lub samolotem.

wycieczki do lwowa z Lublina

Co zwiedzić we Lwowie? Zwiedzanie warto zacząć od Starego Miasta, które w 1998 roku zostało wpisane na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Możemy na początek zjeść śniadanie w słynnej żydowskiej kawiarni “Sztuka”, a następnie obejrzeć gmach Opery Lwowskiej, który jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków we Lwowie oraz jedną z najbardziej znanych oper na świecie.

Lwowska Opera
Tuż obok możemy zobaczyć Ukraiński Teatr Dramatyczny i Cerkiew Przemienienia Pańskiego. Podążając w kierunku głównego placu Lwowa – placu Mickiewicza możemy zobaczyć liczne cerkwie i Kościoły.

ukraine-kosciol

Plac Mickiewicza wyznacza początek tak zwanych Wałów Hetmańskich, czyli bulwaru, który powstał po przebudowie średniowiecznych murów miasta. Zobaczymy tu między innymi pomnik słynnego ukraińskiego poety, Tarasa Szewczenki. Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć we Lwowie, jest stary rynek, w kształcie prostokątnego placu, z którego rozchodzą się prostokątne uliczki.

Starówka Lwów
Lwów dla Polaka to oczywiście również cmentarze, przede wszystkim te najsłynniejsze dla polskiej świadomości narodowej – Cmentarz Łyczakowski, gdzie zostało pochowanych wielu powstańców i postaci ważnych dla polskich kultury jak np. Gabriela Zapolska czy Maria Konopnicka. Należy wybrać się również na Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie pochowanych zostało około trzech tysięcy osób, Polaków pochowanych w latach 1918-1920.

Będąc zagranicą warto abyśmy zaopatrzyli swoje przenośne urządzenia tj. smartfony czy tablety w aplikacje mobilne, które umożliwią nam znalezienie w pobliżu: restaurację, hotel czy ciekawe miejsce na kolejne zwiedzanie. Przykładem tego typu aplikacji może być chociażby Lviv Guide, który dostępny jest na platformę IOS oraz Android. Wystarczy przejść do google play lub AppStore aby pobrać aplikację na swoje urządzenia zupełnie za darmo.