Zaznacz stronę

W momencie kiedy dowiedziałem się, że zostanę ojcem, postanowiłem wykonać badania, które miały potwierdzić moje ojcostwo. Jako, że ciąża została zapoczątkowana w okresie zmiany partnerów przez moją obecną małżonkę, wolałem się upewnić zanim przyjmę na siebie bez wątpienia miły obowiązek wychowywania maleństwa.

W momencie, kiedy dziecko przyszło na świat, udałem się wraz z małżonką i dzieckiem do laboratorium, gdzie pobrali nasz materiał do badań. To dzięki niemu możliwe jest ustalenie ojcostwa. Wszystko przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze. Muszą przyznać, że badania DNA na ojcostwo nie są niczym złym i tylko ktoś zakompleksiony, i to bardzo głęboko, może mieć w związku z tym jakieś zawahania. Test na ojcostwo zakończył się przekazaniem całej naszej grupie informacji, że wyniki zostaną przesłane pocztą elektroniczną oraz pocztą tradycyjną. Oczywiście jeśli tylko wyrazilibyśmy chęć, można je odebrać w siedzibie firmy wykonującej badania. Dzisiaj wynik już poznałem i wiem, że to ja jestem sprawcą największego szczęścia mojego życia.

Badanie na podstawie próbek niestandardowych

Tylko nieliczne osoby zdają sobie sprawę, jak tak naprawdę wygląda badanie materiału genetycznego. Przyznam się szczerze, że do niedawna też należałem do grupy osób, które takiej wiedzy nie posiadały. Jedyne co było mi znane to fakt, że do badań potrzebny jest materiał biologiczny, który może występować w różnych postaciach. Jak się okazuje, większość moich wiadomości pochodziła z filmów kryminalnych, które są jednak bardzo dobrym nośnikiem takich wiadomości. Ustalenie ojcostwa przez ojca, raczej się w tych serialach nie pojawiało, bowiem większość spraw dotyczyła spraw kryminalnych. Badanie DNA na ojcostwo jest jednak obecne w naszej rzeczywistości i jest powszechniej stosowane, aniżeli badania przeprowadzone w związku z przestępstwami. Badania na ojcostwo wykonuje się zarówno na podstawie materiału pozostawionego przez poszczególne osoby, jak i także za pomocą materiału znalezionego np. na szklance lub na papierosie. Ślina jest bardzo dobrym nośnikiem kodów genetycznych, które przekazują dalej szczegóły naszego organizmu.