Zaznacz stronę

Gdy latem 2018 roku z Realu Madryt odszedł Cristiano Ronaldo stało się jasne, że zespół będzie potrzebował gruntownych wzmocnień, by nadal  być najlepszym klubem w Europie. Niespodziewanie dla wszystkich Florentino Perez nie dokonał jednak bardzo znaczących transferów, sprowadzając tylko kilku młodych piłkarzy. Największym zaskoczeniem byl fakt, że do Madrytu nie trafiła żadna gwiazda, którą można by określić mianem Galactico. Owszem, Real Madryt czynił latem starania, by do klubu dołączyli tacy zawodnicy jak Kylian Mbappe, czy Robert Lewandowski, ale zarówno Francuz jak i reprezentant Polski okazali się zbyt drodzy, nawet jak na ogromne finansowe możliwości Królewskich. Prezes Realu optymistycznie podszedł do sprawy sadząc, ze zatrudniając nowego trenera Julena Lopeteguiego zapewni swojej drużynie wystarczający impuls, by ta grała na równie znakomitym poziomie jak wcześniej. Niestety szybko okazało się, że koncepcja nowego trenera na styl drużyny kompletnie do niej nie pasuje, dlatego już po kilku miesiącach Lopeteguiego zastąpił Santiago Solari. Argentyńczyk wygrał co prawda kilka meczów, ale gra jego drużyny wciąż pozostawia sporo do życzenia. Jasnym stał się więc fakt, że Real Madryt chcąc nadal odnosić sukcesy, musi porządnie wzmocnić się podczas letniego okna transferowego.

Na jakich pozycjach Real Madryt potrzebuje wzmocnień ?


Takie pytanie muszą zadać sobie działacze Królewskich, którzy już teraz powinni planować letnie zakupy. Pierwszą pozycją jaka przychodzi do głowy na myśl o ewentualnych wzmocnieniach Realu Madryt jest pozycja napastnika. Karim Benzema który od kilku lat jest właściwie jednym wyborem na środku ataku wyraźnie nie radzi sobie z rolą zawodnika, od którego wymaga się przede wszystkim zdobywania bramek. Zapewne latem znów powróci temat ewentualnego transferu do Madrytu Roberta Lewandowskiego. Na stronie internetowej https://baseball-statistics.com/betfan/ już teraz trwa debata na temat przyjścia Roberta do Królewskich. O ile Polak byłby prawdopodobnie bardzo chętny na takie rozwiązanie, to już jego klub najpewniej nie będzie chciał nawet słyszeć o żadnym transferze swojego najlepszego napastnika.
W takiej sytuacji Real Madryt będzie musiał poszukać kogoś innego na tę pozycję. Być może będzie to ktoś z dwójki Mauro Icardi lub Roberto Firmino. Mówi się nawet o Krzysztofie Piątku, jednak takie rozwiązanie jest raczej mało prawdopodobne.
Real Madryt potrzebuje wzmocnień także w pomocy i obronie. Zawodnicy grający w środku pola jak Luka Modric, czy Toni Kross coraz częściej będą potrzebować zastępców na boisku zważywszy na ich zaawansowany wiek, szczególnie w przypadku Chorwata.