Zaznacz stronę

Kampania adWords to jedna z form pozycjonowania swojej strony WWW w Internecie. Jest to proces bardzo drogi, a także pracochłonny. Kampanie AdWords w Krakowie, to fraza bardzo rzadko wyszukiwania w zasobach Internetu. Świadczy to może albo o znikomym zainteresowaniu potencjalnych klientów, bądź o tym, że nie są prowadzone takie kampanie. 

Pomimo tego iż usłyszeć można, że jest to efektywny sposób reklamy, znajdą się także tacy, którzy stwierdzą, że wręcz przeciwnie. Kampania taka polegać ma bowiem na takim pozycjonowaniu danej strony po określonych frazach, aby znalazła się ona w pierwszych trzech wynikach wyszukiwania w Google. Są one charakterystycznie pogrubione i przez to najchętniej w czasie wyszukiwania interesujących nas fraz np. fryzjer Kraków, wyskakują nam najlepsze wyniki. Najlepszy fryzjer czy najlepiej pozycjonowany fryzjer?

Kampania AdWords może być skuteczna jeżeli spełnionych zostanie wiele warunków. Najważniejsze z nich to słowa kluczowe oraz teksty reklamowe. Wracając do przykładu fryzjera, to on powinien wybrać jak chce, aby znajdowano jego działalność w Internecie, wiec może dodać frazę „tani fryzjer Kraków” bądź „strzyżenie damskie Kraków”. Dobór słów jest kluczowym elementem do osiągnięcia sukcesu. Jak zostało to wspomniane na początku kampania taka jest droga i nie każdy fryzjer może sobie na nią pozwolić. Często stawki są bardzo wysokie i sięgać mogą do ceny nawet 50 złotych od kliknięcia. Jednak płacenie horrendalnych stawek nie daje nam gwarancji efektywności. Bardzo ważne są także teksty i slogany reklamowe, które powinny być inne od wszystkich. Nie możemy powielać czyichś pomysłów, bo efektywność naszej kampanii niewątpliwie spadnie, gdy Google wyszuka kilka takich stron.

Kampania AdWords to kampania, która może być bardzo efektywna jeżeli odpowiedni czas i nakład sił zostanie w nią włożony. Często zastanawiamy się czy cena pozycjonowania, gdzie nie ma kosztów za kliknięcie nie jest bardziej kusząca od kampanii AdWords. Jak się okazuje to połącznie tych dwóch metod działań marketingowych w sieci daje tak naprawdę najlepsze efekty.