Zaznacz stronę

1
Nie każdego z nas stać na to, aby kupić wymarzony model prosto z taśmy. Możemy takim wypadku zdecydować się na samochód używany i wcale nie musi to być gorsze rozwiązanie. Ważne jest jedyne, aby się od tego procesu odpowiednio przygotować. Zanim wybierzemy się do salonu czy zaczniemy przeglądać ogłoszenia w prasie i w Internecie powinniśmy określić kryteria tego zakupu, a więc przede wszystkim model i markę samochodu, jaka nas interesuje. Powinniśmy także określić górny pułap cenowy, jaki jesteśmy w stanie zapłacić za dany samochód.

Warto także zanim zdecydujemy się na konkretny model dokładnie prześledzić ogłoszenia, dotyczące danego modelu i rocznika, aby przekonać się zarówno czy cena nie jest sztucznie zawyżona ani czy też czy samochód nie jest przypadkowo podejrzanie tani. (Możliwe bowiem, że jest to model powypadkowy czy zalany). Samochód powypadkowy czy popowodziowy mimo tego, że wydaje nam się być w naprawdę idealnym stanie powinien być całkowicie wykreślony z naszej listy. Może rzeczywiście jego zewnętrzna powłoka wygląda nieskazitelnie, może sama jazda nim również nie pozostawia wiele do życzenia, jednak pamiętajmy o tym, że nie wszystkie usterki wyjdą na wierzch podczas krótkich oględzin. Taki samochód z pewnością będzie awaryjny.

W najgorszym zaś wypadku jeżdżenie nim może poważnie zagrozić naszemu życiu i zdrowiu. Kiedy wybieramy się na oglądanie samochodu powinniśmy się dokładnie do tego przekonać. Taki sprzęt jak latarka czy czujnik grubości lakieru z pewnością mogą się okazać przydatne. Koniecznie należy także skorzystać jazdy próbnej. Podczas jazdy najlepiej wyłączyć radio i zaniechać długich i ożywionych rozmów, a za to bardzo dobrze wsłuchać się w pracę silnika i wszelkie inne stukoty, które mogłyby dobiegać z wewnątrz samochodu. Do tego co mówi nam sprzedawca bez względu na to czy jest to osoba prywatna czy właściciel autokomisu powinniśmy podchodzić z pewnym dystansem.

Musimy pamiętać o tym, że jest to osoba, której głównym celem jest sprzedanie samochodu za korzystną cenę. Jeśli szukasz samochodu żywanego wejdź na stronę http://www.ogloszenia-motoryzacyjne.net/ Wobec czego bardzo często może się chwytać wszelkich dozwolonych chwytów i niekoniecznie muszą jej przyświecać uczciwe pobudki.