Zaznacz stronę

Dobry didżej to człowiek, który potrafi wyczuć rytm jaki rządzi parkietem w danym momencie. Umiejętnie steruje atmosferą jaka rodzi się na sali, nie tłumiąc jednocześnie naturalnych emocji, które towarzyszą gościom.

Problemem z jakim borykają się didżeje, to powierzchowne wskazówki ze strony klientów, którzy nie potrafią dokładnie sprecyzować swoich wymagań. Niejednokrotnie skazani na improwizację nie są w stanie obyć się bez ryzyka. Dlatego istotne jest, aby przed podjęciem decyzji o współpracy skrupulatnie określić jakiego rodzaju muzykę chcemy usłyszeć lub w najlepszym wypadku podać konkretne utwory. Nie oznacza to, że w tym momencie didżej zostaje zwolniony z wszystkich obowiązków, poza samym włączeniem muzyki. Jego zadaniem jest bycie poza parkietem, przy mentalnym uczestnictwie w zabawie.

Didżej, który ma doświadczenie w branży zna typowe upodobania klientów, dzięki czemu łatwo rozpoznać jego możliwości i zdecydować czy mamy do czynienia z prawdziwym profesjonalistą, czy z początkującym entuzjastą, który prawdę mówiąc nie musi okazać się gorszym wyborem.

W tym zawodzie chodzi o czyste emocje. Bez względu na to czy znajdujemy się na przyjęciu weselnym, osiemnastce czy przeciętnej imprezie, muzyka którą oferuje nam didżej będzie miała wpływ na nasz nastrój i przebieg całej zabawy.

Dobry didżej potrafi w kreatywny sposób sterować dźwiękami. Oznacza to, że muzyka którą słyszymy może zostać dodatkowo zmiksowana, tak aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić panujący klimat. Ta metoda jest wyjątkowo mile widziana jeśli większość gości na przyjęciu stanowi młodzież.

Niedopuszczalnym zachowaniem ze strony didżeja byłoby odejście od ustalonego wcześniej repertuaru, co mógłby tłumaczyć dokonaniem lepszego wyboru. Didżej ma obowiązek uszanować gust i preferencje muzyczne klientów oraz gości, odkładając na bok swój indywidualizm.

Entuzjazm jest kluczowym pojęciem dla zawodu didżeja.  Każda impreza charakteryzuje się pozytywnym nastawieniem i ogromną chęcią zabawy. Didżej ma obowiązek tej atmosferze dorównać.

Interesujące oferty można znaleźć w internecie, gdzie znajdziemy strony internetowe różnych dj’ów z naszego miasta, jak przykładowo ta strona – www.exclusivedjs.pl.