Zaznacz stronę

Wiele dużych firm i korporacji regularnie przeprowadza różnorakie konferencje. Nie są to jedynie spotkania stricte biznesowe. Coraz powszechniejsze są konferencje poświęcone team-buildingowi i integracji personelu danej firmy. W tym celu niezbędna jest przestrzeń i odpowiednio wyposażone pomieszczenia. Liczne hotele wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniom na atrakcyjne sale konferencyjne, a Mazury z racji swoich wysokich walorów turystycznych należą do ulubionych miejsc takich spotkań, zwłaszcza dla pracowników z Warszawy z racji niewielkich odległości.

Osoba pragnąca przeprowadzić konferencję na Mazurach ma do dyspozycji wiele hoteli. Niektóre wręcz specjalizują się w organizacji konferencji, jak Mazurski Raj, hotel w miejscowości Ruciane Nida, który szczyci się m.in. korzystną lokalizacją – niecałe dwieście kilometrów od stolicy. Ponad pięciohektarowy teren hotelu jest ogrodzony i oddany do dyspozycji gości. Więcej na temat sal konferencyjnych w tym hotelu dowiemy się na: www.mazurskiraj.pl/konferencje/sale-konferencyjne. Z kolei hotel Mikołajki oferuje sale wyposażone w ruchome ściany, dzięki czemu bez trudu można będzie dopasować rozmiar klimatyzowanej sali do potrzeb organizatorów.

Prócz profesjonalnie przygotowanej infrastruktury nie należy zapominać o pięknie samych Mazur. Oprócz spotkań biznesowych uczestnicy konferencji szukają też rozrywek, najczęściej na łonie przyrody. Zieleń krainy jezior sprzyja ucieczce od miejskiego zgiełku. Na Mazurach znajdziemy skarby historii, takie jak zamek Ryn, zamek krzyżacki w Węgorzewie, czy Wilczy Szaniec ukryty głęboko w lesie kętrzyńskim. Niektóre hotele oferują swoim gościom konferencje na otwartym powietrzu nad pięknymi jeziorami, a otaczające lasy kuszą, by wykorzystać je jako teren pod zabawy integracyjne takie jak paintball.

Przedsiębiorcom chcącym udać się na Mazury pomagają specjalne firmy i serwisy monitorujące bazy noclegowe w północno-wschodniej Polsce. Portal konferencje.pl  szczególnie poleca Mazury, a biuro turystyczne Sambia oferuje ponad dwadzieścia ośrodków na Mazurach, jak i na sąsiadującej Litwie. Wycieczka krajoznawcza do Wilna połączona z przejazdem przez Augustów i rejs po słynnym kanale może być wyjątkową atrakcją dla znużonych pracą biznesmenów.

Aby konferencja się udała, zadbajmy, by wybrane przez nas miejsce cieszyło się odpowiednią renomą i było wyposażone w wykwalifikowany personel. Niezbędny będzie dostęp do szybkiego Internetu, sprzęt audiowizualny oraz pomoc techniczna przebywająca na miejscu. Wiarygodne hotele świadczą takie usługi, a ponadto w przypadku konferencji kilkudniowych z noclegiem oferują dostęp do swoich sal nie pobierając za to dodatkowej opłaty.