Zaznacz stronę

Kosmetyki naturalne mają rzeszę fanów i jeszcze większą przeciwników. Jednak z całą pewnością można powiedzieć, że z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. Na ich sukces przekłada się dążenie do ekologicznego życia. A co może być bardziej eko od kosmetyków naturalnych?

Co powinniśmy wiedzieć o kosmetykach na bazie ziół?

Przede wszystkim, że nie wszystkie są wyprodukowane z samych ziół. Bardzo często w kosmetykach używa się też :

  • olejów
  • warzyw
  • owoców
  • drzew
  • krzewów

7226845422_2229f0840b_o

Podsumowanie tej grupy kosmetyków jako kosmetyki na bazie ziół może być mylne, ponieważ bardzo mało z nich ma w składzie na przykład miętę czy bazylię, są to raczej różnego innego rodzaju rośliny. Każdy producent kosmetyków dba o to, aby składniki w nich wykorzystywane pochodziły z naturalnych i ekologicznych upraw. Ale mogą to być zarówno uprawy zbóż jak i hodowla ślimaków, których śluz również wykorzystuje się do produkcji kosmetyków.

Domowa robota czy firmówka w opakowaniu z logo?

Sporo osób, zwłaszcza kobiet interesując się kosmetykami naturalnymi stwierdza, że skoro w sieci można kupić naturalne olejki, a marchewkę ma w ogródku może sobie samemu zrobić kosmetyk. Nie ma w tym nic złego, ale pierwszą trudnością może być przetworzenie składnika w taką formę, aby połączył się z innymi i uzyskał na przykład konsystencję kremu. Kolejny problem to proporcje. Musimy je znać lub też nawet posiadać dokładny przepis, aby zrobić kosmetyk, który nie tylko nam nie zaszkodzi, ale będzie też działał w odpowiedni sposób. Z kremami kupnymi jest o wiele łatwiej. Wystarczy tylko przeczytać opis działania na opakowaniu i skład, aby sprawdzić czy ten kosmetyk będzie nam służył. Porównując koszty można też powiedzieć, że robienie samodzielnie kremów nie ma sensu, ponieważ zakup gotowych składników może być nawet droższy niż gotowego opakowania kosmetyku. Warto też wspomnieć o efektach. osoby, które przestawiły się na używanie kosmetyków naturalnych w 98% potwierdzają, że te kosmetyki działają o wiele lepiej niż ich drogeryjne odpowiedniki. Dzisiaj można wybierać wśród różnych marek i serii kosmetyków, więc każdy z pewnością może kupić odpowiednie dla siebie nie tylko pod względem działania, ale też konsystencji.

6422394049_c07b33d5b7_b

Gdzie można kupić sprawdzone kosmetyki?

Najlepiej jest kupować kosmetyki na sprawdzonych stronach internetowych dedykowanym kosmetykom naturalnym jak elfa-pharm albo w dużych drogeriach, które mają mnóstwo pozytywnych opinii. Mało znane sklepy i marki, które widzimy pierwszy raz w życiu na oczy lepiej zostawić w spokoju. Być może kiedy pojawią się o nich opinie będzie można do tego pomysłu wrócić, ale wystrzegajmy się kupowania czegoś, co nie zostało sprawdzone przez innych użytkowników. A już na pewno nie powinniśmy kosmetyków (nawet tych nie ekologicznych) kupować na straganach i bazarach, oraz na stoiskach “chodnikowych”. W takich miejscach nigdy nie mamy pewności czy kupujemy oryginalny produkt, a nawet jeśli to jak do tej pory był on przechowywany.

 

źródło: http://www.elfa-pharm.pl/pl/o-firmie/