Zaznacz stronę

Kwiaty chyba od wieków wpisane są w najpiękniejsze uroczystości, jakie na co dzień obchodzimy. Właściwie wielu z nas nie wyobraża sobie urodzin, imienin, czy zaręczyn bez kwiatów. I niewątpliwie bez nich nie mógłby odbyć się ślub. Bo jeśli wyobrazimy go sobie bez kwiatów, zobaczymy, że jest o wiele bardziej uboższy, znacznie mniej elegancki. To właśnie kwiaty w dużej mierze podkreślają charakter chwili. No i są właściwie wszędzie.

jewellery-jewelry-marriage-1081-525x350

 

Kwiaty na ślub, czyli…

Po pierwsze, wiązanki ślubne, które w swoich rękach podczas ceremonii zawarcia małżeństwa trzyma kobieta. I tutaj musimy sobie po pierwsze odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj kwiatów najbardziej kochamy. Później dochodzi kwestia tego, jaką będziemy mieć biżuterię i czy jesteśmy w stanie kolorystycznie ze sobą zestawić te elementy.

Po drugie, dekoracja samochodu ślubnego…

Oczywiście elementów dekoracyjnych do wyboru mamy bardzo wiele. Jednakże nie ważne, ile misiów, słoników, czy jak duże obrączki umieścimy na masce samochodu, bez kwiatów będą one wyglądały sztucznie i beznadziejnie. Kwiaty wydają się być tym elementem, który decyduje o ostatecznej elegancji samochodu. Oczywiście tutaj też wybór mamy bardzo szeroki. Kompozycje mogą składać się z różnych gatunków, zawierać różnego rodzaju oprawę. Dobry florysta powie nam, co będzie ze sobą doskonale współgrało. Ale ostatecznie i tak to my sami wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Po trzecie, dekoracja kościoła…

Bukiety ślubne trafiają także do wnętrz kościoła. Największe składane są przed ołtarzem, czy ważnym obrazem, który otaczany jest przez wiernych szczególnym kultem. Jeżeli natomiast chodzi o ławki, tutaj mamy mniejsze bukieciki przywiązane najczęściej białymi wstążkami. To wszystko też oczywiście musi ze sobą idealnie współgrać.

Po czwarte, dekoracja sali weselnej

Tą zajmuje się oczywiście lokal, który odpowiada za organizację przyjęcia. Jednakże to nie on sam kwiaty układa, ale zamawia je w profesjonalnej kwiaciarni. Małe wiązanki znajdują się nie tylko na stole, przy którym siedzi Para Młoda. Dekorują one pięknie także stoły, przy których zasiąść mają goście.

Po piąte, bukiety dla rodziców

Ważnym elementem każdego przyjęcia weselnego jest podziękowanie dla rodziców. I tutaj również nie wyobrażamy sobie, żeby miało się to odbyć bez udziału kwiatów. Specjalne wiązanki są nie tylko wyrazem wdzięczności, ale również podkreślają charakter chwili.

Jak więc widzimy kwiaty towarzyszą zarówno samej ceremonii ślubnej, jak i podczas przyjęcia niemal na każdym kroku. Także goście wręczają je Młodej Parze podczas składania życzeń. Dlatego też ich układaniem muszą zajmować się nie tylko osoby, które dobrze znają się na kwiatach, ale posiadają także zmysł artystyczny. Kwiaty można ułożyć naprawdę bajecznie, a można też zrobić z nich banalny i zupełnie beznadziejny bukiet. Tyle, że na ślubie takie wpadki zupełnie nie powinny się zdarzać. Bo przecież tego dnia wszystko powinno być idealne i nic nie powinno zepsuć ani magicznej chwili, ani nastroju Młodej Pary.

Źródło: www.abcslubu.pl