Zaznacz stronę

Zwykle podczas projektowania wnętrza swojego domu lub mieszkania, nie przywiązujemy dużej wagi do wyglądu swoich lamp. W końcu mają być one elementem głównie praktycznym i funkcjonalnym. Dzięki nim uzyskujemy odpowiednie oświetlenie i to nam wystarcza. A warto podejść do tego tematu w nieco inny sposób. W końcu lampy są świetnym elementem, który nie tylko spełnia swoje funkcje, ale może stanowić również dekorację naszych mieszkań. Jak więc zapewnić sobie odpowiednie oświetlenie danej przestrzeni, a przy tym zyskać wspaniałą dekorację domu?

Na początku zastanówmy się, dla kogo jest to rozwiązanie – w końcu jeśli mamy małe mieszkania, nie chcemy ich dodatkowo zagracać ogromnymi żyrandolami. Jednak wcale nie musimy decydować się na tego typu lampy wiszące. A to właśnie inne lampy świetnie się sprawdzą w roli dekoracji mniejszych pokoi. W końcu jeśli nie dysponujemy ogromną przestrzenią, na pewno nie chcemy jej dodatkowo pomniejszać. To wtedy rezygnujemy z ogromnych kwiatów w donicach i wielkich obrazów, które tylko przytłoczyłyby i tak małe już ściany. Zamiast tego postawmy właśnie na lampy designerskie.

lampa

W końcu i tak musimy kupić lampy do swoich pomieszczeń, dlatego warto wykorzystać je również do dekoracji. Na szczęście rodzajów oświetlenia jest mnóstwo, także wcale nie musimy kupować ogromnych żyrandoli. W przypadku mniejszych mieszkań warto postawić raczej na niewielkie lampy designerskie. Możemy ich poszukać w małych sklepikach. Już coraz częściej takie lampy są wykonywane własnoręcznie. To wtedy mamy pewność, że są one unikalne i niepowtarzalne. A dzięki nim zyskamy oryginalny dodatek do dowolnego pomieszczenia w naszym małym mieszkaniu.

Oczywiście takie dekoracyjne lampy – możemy również wykorzystać w dużych domach i ogromnych mieszkaniach. Wtedy mamy większe pole do popisu. Zastanówmy się więc, w jakim stylu został zaprojektowany dany pokój. Jeśli jest to styl klasyczny, najlepiej będzie, gdy dobierzemy do niego lampy retro. Prezentują się one naprawdę niesamowicie i na pewno zrobią na nas ogromne wrażenie. Oczywiście nie musimy decydować się na zakup takich lamp, jeśli wolimy rzeczy nieco bardziej nowoczesne. W końcu rodzajów oświetlenia jest mnóstwo, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Gdy zależy nam na unowocześnieniu wnętrza, postawmy raczej na oryginalne lampy wiszące. Nie muszą one wcale wyglądać klasycznie. Po prostu nie kupujmy eleganckich żyrandoli, a zamiast tego wybierzmy ciekawe kształty lamp. Mogą mieć one przecież różnorodne formy. Dzięki temu zyskamy świetny, nowoczesny dodatek, który uzupełni każdą naszą wolną przestrzeń.

lampy2

Warto więc czasem popatrzeć na takie lampy w zupełnie inny sposób – w końcu obecnie wykorzystuje się je do dekoracji różnych pomieszczeń. My także możemy z tego skorzystać. Niewielkie lampy o ciekawych kształtach doskonale udekorują małe przestrzenie. A jeśli postawimy na strojne żyrandole, zyskamy niesamowity efekt np. w dużym salonie. Skorzystajmy z tego, a na pewno sami przekonamy się, że lampy są świetną dekoracją.

 

źródło: www.lunart.eu