Zaznacz stronę

Podczas codziennej pielęgnacji warto wykorzystać to, co może dać nam natura. Nie tylko kosmetyki organiczne, ale również te zawierające naturalne substancje mogą nadać codziennym zabiegom innego wymiaru.
Codziennie stosowany jest na przykład krem do twarzy. Zawarte w nim substancje mają za zadanie odżywiać skórę. Dodatkowo różne rodzaje kremów redukują różne problemy, takie jak pękające naczynka czy rozszerzone pory. Warto pamiętać, by stosować kremy na dzień i na noc z tej samej serii. Uzupełnią one wtedy swoje działanie. Ważne jest to zwłaszcza w przypadku, gdy krem na noc jest złuszczający i zawiera kwasy owocowe. Wtedy preparat na dzień musi zawierać odpowiedni filtr przeciwsłoneczny. Jeśli to zaniedbamy, możemy mieć potem zaczerwienioną skórę. Odpowiedni krem do twarzy to taki, który nie tylko nie powoduje uczulania, ale również rzeczywiście nam pomaga. Trudno to niekiedy stwierdzić samodzielnie. Możemy wybierać kosmetyki na chybił-trafił, ale jednak nie o to chodzi. Krem do twarzy powinien być wybierany po konsultacji ze specjalistą. Kosmetolog wie zazwyczaj jak zbadać skórę i dobrać najlepszy preparat. Obecnie w skład kremów wchodzą różne substancje aktywne. Można spotkać nawet preparaty ze złotem czy sproszkowanymi diamentami. Raz na jakiś czas warto wypróbować taki kosmetyk, choćby po to, by we własnej łazience poczuć się jak w SPA.

handmade-soap-castile-shampoo-bars

Komfort pielęgnacji może zapewnić nam również właściwy olejek do kąpieli. W tym celu możemy wykorzystać preparaty do aromaterapii, ale na rynku mamy również produkty, które mają piękny zapach, myją i natłuszczają jednocześnie. Dzięki temu nie trzeba potem stosować innych preparatów, takich jak balsam czy olejek do ciała. Takie produkty możemy kupić w każdej drogerii – warto wypróbować kilka rodzajów, by wybrać ten, który rzeczywiście dobrze wpływa na naszą skórę i na nasze samopoczucie. Do wyboru mamy zwykłe olejki do kąpieli, jak i dwufazowe. Od nas zależy czy wybierzemy prostotę, czy jednak wolimy zaszaleć. Często tego typu kosmetyki są dużo lepsze niż zwykłe mydło czy płyn, ale jednak nie działają jak środki do mycia skóry bardzo wrażliwej. Należy mieć to na uwadze i przy bardzo przesuszonej skórze warto zastosować jeszcze balsam z danej serii.
By zapewnić sobie sto procent komfortowej pielęgnacji nie można zapominać o włosach. Dobrze dobrany szampon to tylko połowa sukcesu. Wiele osób uważa, podobnie jak w przypadku środków do mycia twarzy, że nie jest istotne, czym myjemy skórę, ważne jest, co nakładamy później. Nie ma się co oszukiwać – działanie odżywki o wiele łatwiej zauważyć niż pielęgnacyjne działanie szamponu. W tym przypadku także można wybrać rozwiązania naturalne i mniej naturalne. Jednak w przypadku zniszczonych kosmyków, warto skusić się na jedwab do włosów. Jest to produkt, dzięki któremu na pewno poradzimy sobie nawet z niesfornymi pasmami. Płynny jedwab zawarty w produkcie sprawia, że całość świetnie przylega do włosów. W dodatku jest to specyfik bardzo wydajny i choć często cena nie wydaje się zbyt atrakcyjna, to jednak warto go kupić.

źródło: http://sklep.greenpharmacy.pl/4-pielegnacja-wlosow