Zaznacz stronę

W obecnych czasach prawie wszystko można już załatwić za pomocą komputera podłączonego do internetu. Postęp jaki dokonał się w ostatnich czasach zahaczył również o takie dziedziny naszego życia jak pieniądze. Kantory funkcjonujące w internecie mają się coraz lepiej, lecz ciągle istnieją pewne poglądy a właściwie mity, które pokazują, że internetowa wymiana walut nie jest jednak tak samo dobrym rozwiązaniem jak wymiana w kantorach stacjonarnych. Spróbujmy zatem przyjrzeć bliżej im się przyjrzeć.

apple-browser-computer-3080-525x350 (1)
Pierwszy z nich to pogląd, że e-kantor to usługa przeznaczona tylko i wyłącznie dla osób prywatnych. Jest to nieprawdą, gdyż z e-kantorów mogą korzystać wszystkie osoby posiadające konto bankowe. Czynią to zarówno ludzie spłacający kredyty w obcych walutach, ludzie wyjeżdżający na wakacje bądź też wracający do kraju, jak również coraz większa liczba przedsiębiorców.
Mit numer dwa mówi o tym, że oszczędności jakie płyną z wymiany walut w e- kantorze są minimalne w porównaniu do wymiany walut w kantorach stacjonarnych.Nie jest to prawdą gdyż internetowa wymiana walut jest w tym momencie znacznie tańsza, ponieważ różnice między kursem skupu i sprzedaży wynoszą zaledwie kilka groszy. W kantorach zwyczajnych sytuacja ma się inaczej. W ich wypadku różnice te wynoszą od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu groszy różnicy. Jeśli zaś chodzi o wymianę walut w bankach różnica ta jest jeszcze większa. Warto sprawdzić, ile tak naprawdę zyskujemy wymieniając waluty w e-kantorze za pomocą specjalnie do tego przygotowanych internetowych porównywarek.
Trzecia nieprawdziwa teza to pogląd, że jeśli posiadamy kredyt w banku w obcej walucie to nie możemy korzystać z usług kantorów internetowych podczas jego spłacania. Jest to oczywiście nieprawdą , wystarczy tylko podpisać odpowiedni aneks do umowy zawartej między nami a bankiem, w którym zaciągnęliśmy kredy i już możemy rozpocząć wymianę waluty potrzebnej do spłaty kredytu nie w owym banku a kantorze internetowym co pozwoli nam zaoszczędzić bardzo dużą ilość pieniędzy.
Mit numer cztery. Kantory internetowe nie przyjmują przelewów z zagranicy. Oczywiście jest to nieprawda. E-kantory jak Lider Walut przyjmują pieniądze wysłane z innych części świata. Choć na początku, faktycznie realizowanie przelewów z zagranicy nie było możliwe, to wraz z rozwojem rynku elektronicznej wymiany walut , właściciele kantorów internetowych zadbali o to aby istniała taka możliwość.
Piąty mit to przekonanie o tym, że banki pobierają od nas duża prowizję za korzystanie z usług kantorów internetowych. Otóż, jeśli dany kantor posiada konto w naszym banku, a prawdopodobnie tak jest, gdyż w interesie kantorów internetowych leży to, aby posiadać konta w jak największej ilości banków, nie mamy się czego bać . W takim wypadku korzystanie internetowej wymiany walut jest dla nas całkowicie darmowe. Warto jednak przed dokonaniem operacji w e-kantorze sprawdzić czy faktycznie tak jest.
Jak wynika z powyższej analizy, plotki które można usłyszeć na temat wad korzystania z e- kantorów całkowicie rozmywają się z rzeczywistością.