Zaznacz stronę

Wielu z nas marzy, aby miejsce, gdzie mieszkają było czymś niepowtarzalnym. By było w nim coś, co jednocześnie zachwyci odwiedzających i będzie praktyczne w użytkowaniu. Jeśli buduje się dom, tym czymś może być już sam projekt. Gdy o zewnętrzną zmianę ciężko, cała nadzieja pozostaje w aranżacji wnętrz.

Jednym cieszących się niesłabnąca popularnością trendów aranżacyjnych jest przeróbka łazienki na styl retro. Ten styl, wielu znany ze starych, dobrych, amerykańskich filmów lat dwudziestych i trzydziestych, stał się popularny dzięki swej niezwykłej elegancji osiąganej nieskomplikowanymi metodami.

Jednak trzeba zwrócić uwagę na kilka spraw. Gdyż zaniedbane spowodują, że nasza łazienka zamiast pięknego stylu retro przypominać będzie pokracznego koszmarka rodem z kolażu. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na, chyba najważniejszy element wystroju, czyli wannę. Ona to w znacznej mierze przyczynia się do stworzenia odpowiedniego klimatu z pomieszczeniu. W takim razie, jaka wannę wybrać? Najlepszym rozwiązaniem są wanny miedziane. Stylowo wykończone, ręcznie kute przydadzą łazience szyku i klasy. Ich średnia cena waha się w granicach 15-20 tys. złotych.

Wanna wanną, ale nie tylko ona tworzy klimat łazienki. Trzeba dobrać jeszcze różnego rodzaju dodatki. Dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie miedzianej umywalki. A, jako że chromowane krany niespecjalnie pasują do miedzi, należy zapatrzyć się też w stylowe mosiężne baterie. W zależności od wielkości i wykończenia, jest to wydatek rzędu 1,5- 2 tys. złotych. Poza tymi, wydaje się oczywistymi wyborami, należy rozważyć różne ramy lustra oraz rodzaj kafelek na ścianę i podłogę, by wszystko ładnie się zgrywało w jedna całość.

Tworzenie klimatycznej łazienki w stylu retro nie jest ani łatwe, ani tanie. Ale jeśli dobrze dobierzemy elementy usłyszymy, rekompensujący cały trud, odgłos upadającej szczeki wchodzących gości.

Bardzo często też w parze z łazienką stylizowaną na retro, decydujemy się na taki sam styl w naszej kuchni, co ładnie się komponuje. Najczęstsze elementy pojawiające się w takiej kuchni to mosiężna armatura, takie same klamki i uchwyty na szafkach kuchennych oraz równie często zamawiamy takie – http://www.miedzianydom.pl/zlewy-kuchenne,c34.html – zlewy miedziane. Oczywiście do tego odpowiednie blaty i płytki i tym sposobem bez trudu osiągniemy w naszej kuchni upragniony styl retro.