Zaznacz stronę

Polacy narzekają na polskie drogi. Mają rację, bo jeździ się po nich źle. Są dziurawe i wąskie. W naszym kraju brakuje wysokiej jakości autostrad, nie mamy też odpowiedniej ilości dróg ekspresowych. To wszystko powoduje, że to właśnie na drogach Polacy giną najczęściej. Nie potrafimy bowiem dostosować prędkości pojazdu do warunków panujących na szosie i jeździmy zbyt nerwowo. Obecnego problemu transportowego nie potrafią zrozumieć starsi kierowcy, którzy przemierzali Polskę w lata 80. XX wieku. Podstawowym błędem, jakie popełniają ci kierowcy jest to, że podczas rozmów o stanie polskich dróg wykorzystują nieaktualne argumenty.

 

W czasach ich aktywności zawodowej na jedną rodzinę przypadało 1/3 auta. Dzisiaj samochody są już nieodłączną rzeczą dla każdego człowieka. Aktualnie na jedną rodzinę przypadają dwa samochody. Co więcej, każdego dnia pokonujemy znacznie więcej kilometrów niż wcześniej. Jeszcze kilka lat temu do pracy dojeżdżało się autobusami miejskimi lub tramwajami. Dzisiaj wolimy jechać autem. Wszystkie czynniki wpływają nie tylko na stan polskich dróg, ale także na poziom zatłoczenia większych miast. Taki rozwój motoryzacji napędza inne branże, które w jakimś stopniu łączą się z obsługą samochodów.

W miastach co rusz powstają nowe zakłady mechaniczne. I pomimo tego, że jest ich tak wiele, to mechanicy nadal nie narzekają na brak pracy. Jest wręcz przeciwnie. Na jakąkolwiek naprawę auta trzeba umawiać się z kilkudniowym wyprzedzeniem. Najwięcej pracy mechanicy mają w okresie zimowo-wiosennym. Po zimie zazwyczaj wymieniamy elementy zawieszenia. Dzieje się tak, albowiem sól drogowa prowadzi do korozji i bardzo często uszkadza podzespoły różnych układów samochodowych. W tym czasie zarabiają również lakiernicy, którzy wymieniają “zjedzone” przez rdzę nadkola, dokonując dodatkowo wszelkich szpachli oraz koniecznych malowań. Wzrost sprzedaży aut to dobra nowina dla dealerów samochodowych. Polacy coraz rzadziej decydują się za kupno używanych aut sprowadzanych z Zachodu.

Częściej odwiedzamy salony motoryzacyjne i kupujemy na raty nowe samochody. Nowoczesne technologie, które stosują producenci różnych marek zadowalają kierowców. Ekonomiczne silniki sprawiają, że na posiadaczy samochodów nie wpływają już ceny paliw.

Nie oznacza to jednak, że kierowcy nie odwiedzają stacji paliw. Odwiedzają, z tym że spalanie ich samochodów nie jest już tak wysokie, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Oczywiście na ergonomię jazdy wpływa nie tylko jakość silnika, ale także odpowiednie prowadzenie kierowcy. Mimo że rynek motoryzacji rozwinął się już do tego stopnia, to nie oznacza to tego, że ta branża przestanie się ulepszać. Wręcz przeciwnie. W planach dużych koncernów samochodowych jest wprowadzenie wielu innowacyjnych projektów, których celem ma być poprawienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz ograniczenie kosztów, jakie ponosimy ze względu na korzystnie z samochodów, do jak najmniejszego poziomu.

Czy się uda? Nie wiadomo, wszystko jeszcze przed nami.

Źródło: http://hspcompany.pl/hurtowe-ceny-paliw.html