Zaznacz stronę

Niezależnie od tego, czy posiadamy włosy przetłuszczające się, normalne, czy suche na końcach – potrzebują nawilżenia. Pamiętając o tym można cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami. Najłatwiej wysuszają się końcówki, dlatego im powinno się przeznaczyć najwięcej czasu. Włosy można nawilżać zabiegami u kosmetyczki lub w domu, samemu przygotowując proste przepisy.

W gabinecie można skorzystać z sauny włosów. Na całą włosy(omijając skórę głowy) nakłada się odżywczą maskę.  Za pomocą ciepła składniki szybciej wnikają w strukturę włosa. Podczas wizyty u fryzjera można korzystać też ze specjalnych preparatów, zazwyczaj dostępnych tylko w gabinecie. Gdy brakuje czasu można także przeprowadzić podobny zabieg w domu.

Jak nawilżyć włosy? Czy można osiągnąć podobny efekt jak u fryzjera? Można, jeżeli połączy się ze sobą: żółtko jajek, kilka kropli oleju rycynowego i łyżkę oliwy z oliwek. Po nałożeniu tego na włosy należy zawinąć je w ręcznik i potrzymać około 30 min w temperaturze pokojowej.

Szybkie sposoby

Zapanować nad nawilżaniem pomogą również maseczki. Nakłada je się po myciu na kilka minut. W przypadku włosów przetłuszczających się można zrobić to przed myciem. Ważne, żeby wcześniej lekko zmoczyć włosy. Dzięki temu kosmetyk będzie lepiej się rozprowadzać. Ponieważ najmniej nawilżone są przeważnie końcówki należy o nie szczegółowo zadbać. Po wyschnięciu włosów można wetrzeć w końce odrobinę olejku np. kokosowy lub avocado. To lepsze rozwiązanie niż stosowanie jedwabiu do włosów. Jedwab daje wrażenie blasku i zdrowia końcówek, a tak naprawdę je wysusza. Warto czytać i porównywać składy, dzięki temu można lepiej pomóc swoim włosom. Nie jest tak bardzo istotna długość fryzury jak stan włosów. Nawet najkrótsze włosy będą się prezentować atrakcyjnie, gdy będą odpowiednio nawilżone. Nie można jednak przesadzić z ich odżywianiem, ponieważ wtedy mogą się szybciej przetłuszczać. Poza tym powinno się obserwować swoje włosy, aby wyeliminować te produkty, których użycie nie daje oczekiwanych efektów.