Zaznacz stronę

Połączenie salonu z kuchnią jest kwintesencją stylu nowoczesnego. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w mieszkaniach o niewielkich rozmiarach, gdyż w ten sposób możemy optycznie zwiększyć otaczającą nas przestrzeń. Przy takiej aranżacji warto jednak pamiętać, aby oba pomieszczenia zostały zaprojektowane jako dwa uzupełniające się wnętrza. Efekt ten uzyskamy jeżeli zastosujemy podobne akcenty kolorystyczne oraz ten sam rodzaj wykorzystywanych materiałów.

Jeśli więc zakupiliśmy do salonu meble na wysoki połysk, to tego typu fronty powinny się znaleźć także na szafkach w kuchni. Dzięki temu zabiegowi będzie to spójna i logiczna aranżacja.

Podstawą stylu nowoczesnego jest minimalizm, prostota oraz podkreślenie przestrzeni (uzyskać możemy to poprzez małą ilość mebli i dodatków), porządek we wnętrzu, a także nietypowe dekoracje ścian: jasny kamień czy też czerwoną cegłę, które ocieplą surowe wnętrze. W takim pomieszczeniu sprawdzą się aranżacje nawiązujące do loftów, które są oszczędne w formie, posiadają elementy szklane, kamienne lub drewniane. Dominującymi odcieniami są biele, beże oraz szarości. Ważny jest również połysk, który pojawić się może na frontach mebli lub poprzez zastosowanie chromowanych dodatków. Doda to całemu pomieszczeniu więcej światła.

2258773346_150c42c635_z

Styl nowoczesny to także dobre rozwiązanie, nie tylko dla singli czy też pary, ale także dla dużej rodziny.

Warto wtedy pomyśleć jednak o podziale salonu na część wypoczynkową, gdzie znajdować się będzie sofa, fotele, stolik pod telewizor oraz kino domowe, strefę zabawy dla dzieci, a także strefę pracy, wyposażoną w biurko z komputerem. Salon powinien bowiem uwzględniać potrzeby wszystkich domowników. Gdy posiadamy dużą rodzinę, warto również w tym pomieszczeniu wyznaczyć miejsce na jadalnię, gdzie wspólnie będziemy spożywać posiłki. Nie musi być to oddzielne pomieszczenie, a jedynie odpowiedniej wielkości stół z krzesłami.

5035779491_fd042b3bc5_z
W nowoczesnym stylu dużą rolę odgrywa oświetlenie.

Jeden żyrandol w centralnej części sufitu nie wystarczy. Ważnym elementem są lampy podłogowe, które można umieścić obok fotela, w którym najczęściej czytamy, kinkiety, które rozświetlą boczne ściany, halogeny skierowane na określone przedmioty i dodatki oraz lampy LED umieszczone na przykład na szklanych półkach czy w podwieszanym suficie. Jeżeli decydujemy się na główny żyrandol, nie możemy zapomnieć o tym, by jego klosz był efektowny. Ważne jest również odpowiednie oświetlenie stołów. Idealne w tym względzie będą industrialne lampy wiszące.

Salon może zostać zaprojektowany w taki sposób, aby całkowicie był otwarty na kuchnię lub tylko częściowo.

Doskonałym rozwiązaniem jest zainstalowanie minimalistycznego wyspy kuchennej na granicy obu stref, która wyposażona w nowoczesne hokery pełni rolę funkcjonalnej jadalni. Ważne jest jednak takie zaprojektowanie strefy roboczej w części kuchennej, aby z salonu pozostawała niewidoczna. Domknięciem całej aranżacji będzie dobranie kilku dodatków w wybranym kolorze, które rozmieszczone zostaną zarówno w części wypoczynkowej, jak i kuchennej.

Więcej na: http://kochamymeble.pl/komplety-skorzane-321,c12.html