Zaznacz stronę

Muzyka w filmie Tron: Legacy była jednym z najjaśniejszych punktów tej produkcji. Stało się tak zapewne dlatego, że Joseph Kosinski w swoim reżyserskim debiucie kinowym nie bał się postawić na muzykę duetu Daft Punk, zamiast wybrać jakieś tradycyjne rozwiązanie. Mamy nadzieję, że generalnie film Oblivion będzie lepszym filmem od Tron: Legacy, niemniej po raz kolejny pan Kosinski dokonał niekonwencjonalnego wyboru w kwestii muzyki.

 

Skomponuje ją grupa muzyczna M83, której lider, Anthony Gonzalez, od dawna marzył o pracy nad soundtrackiem do jakiegoś filmu. A tak ambitny projekt jak Oblivion znaczy dla niego bardzo wiele. Uważa, że to dla niego szansa na zrobienie czegoś wyjątkowego i wielkiego, na co od dawna czekał więc jest gotowy.

 

Joseph Kosinski prace nad powieścią graficzną Oblivion rozpoczął jeszcze przed stworzeniem Tron: Legacy. Reżyser słuchał M83 w czasie, kiedy pisał fabułę filmu i w pewnym sensie muzyka tej grupy od początku należała do tego projektu. Kiedy przed dwoma laty zabrał się za realizację Oblivion, spotkał się z Gonzalezem i szybko stało się dla niego jasne, że ten będzie w stanie dostarczyć naprawdę epicką muzykę.

 

Na Ziemi przyszłości, która zmieniła się nie do poznania, konfrontacja jednego człowieka z przeszłością poprowadzi go na drogę do odkupienia i odkrycia, podczas walki o uratowanie ludzkości. Tak w skrócie można streścić fabułę. Miejmy nadzieję, że uda sie stworzyć świetny film, trzymamy kciuki!