Zaznacz stronę

Każdy początkujący działkowicz powinien wiedzieć, że jego działka jest jak prawdziwe dzieło sztuki. Dbanie o nią, pielęgnacja, rozbudowywanie i tworzenie naturalnego, roślinnego raju powinno być najważniejszym mottem. Działka jest azylem, który dostarcza nam wielu niezbędnych elementów. Szczęśliwi posiadacze ogródka działkowego odnaleźli swoje miejsce odpoczynku, ucieczki od nudnej, burej i tak bardzo miejskiej codzienności.

Przebywanie na swojej działce to ciągła praca, ciągła obserwacja natury, która nie przestaje pracować – jest żywa i wciąż zatacza koło w naturalnym pędzie życia. Najwięcej czasu na działce spędzamy w sezonie ciepłym, letnim. Działka to niejednokrotnie nasze wakacje, nasza pociecha i możliwość relaksu na własnych zasadach. Mamy kawałek ziemi i możemy z nim zrobić wszystko, co nam się podoba.

Na działce stajemy się ogrodnikami, hodowcami roślin i doglądaczami dojrzewających owoców. Opiekujemy się trawnikiem, pielęgnujemy wszystkie rośliny, ale nie tylko tym zajmujemy się w naszym ogródku działkowym. Większość działkowiczów posiada swoje domki. Domki małe, ale i tam wymagana jest nasza nieustanna praca. Do pasji ogrodniczej dochodzą więc pierwsze próby bycia budowlańcem z krwi i kości. Obok magazynu dla weekendowego działkowca ląduje więc czasopismo dla budowlańców amatorów. Właśnie, co nowego w czasopiśmie?

Szkółka róż to w tegorocznym sezonie najczęściej odwiedzane przez zapalonych działkowców miejsce. Róże są modne, świeże i eleganckie, więc niezbędne dla każdego, kto dba o swój mały ogród. Dodatkowo są też elementem niezwykle romantycznym i nastrajającym zmysłowo, a więc poleca się krzewy róż młodym parom lub nieco bardziej doświadczonym życiowo małżeństwom. Obecność tych pachnących kwiatów na pewno wpłynie na nich pozytywnie. Wypoczynek to istotna część naszego życia. Wtedy nabieramy sił i energii, uciekamy, aby zapomnieć i jednocześnie zdobyć nowe inspiracje.

krzewy róż

Krzewy róż, dostępne na przykład w tej szkółce http://hyzowie.com/12-krzewy-roz, z pewnością pozytywnie wpłyną więc nie tylko na wizualną stronę naszego małego, prywatnego ogródka, ale i także poprawią kondycję psychiczna nawet najbardziej zestresowanego człowieka. Przycinanie i pielęgnacja własnego krzewu różanego przynosi imponującą satysfakcje. Nie można zapomnieć o tym, że na działce mamy uroczy krzew, a w domu pełen róż wazon, który być może pozwoli przenieść urok panujący w ogrodzie do codziennego, całorocznego domu. Czy nie o tym marzy każdy działkowiec?