Zaznacz stronę

Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie opony samochodowe są odpowiedzialne w największym stopniu za nasze bezpieczeństwo podczas podróżowania samochodem. Wbrew pozorom sprawny układ hamulcowy niewiele pomoże, jeżeli opony będą “łyse”, albo niedopasowane do warunków pogodowych (zimowe w lecie, a letnie w zimie).

Oczywiście, każdy z układów w samochodzie musi działać, aby mógł on jeździć po polskich drogach, to jednak najczęściej zaniedbywane są właśnie opony!

Opona styka się z asfaltem tylko na kilkudziesięciu centymetrach kwadratowych. Wystarczy sobie wyobrazić, że blisko półtorej tony stali trzyma się powierzchni tylko w czterech, identycznych miejscach, aby zdać sobie sprawę, iż nie można zaniedbywać opon we własnym samochodzie.

Jak dbać o opony samochodowe? Przede wszystkim powinniśmy stosować opony zalecane przez producenta danego pojazdu. Tylko w taki sposób sprawimy, że nie będą one tarły o elementy samochodu, czy też będą miały odpowiednią wytrzymałość w stosunku do ciężaru danego samochodu. Bieżąca dbałość o stan ogumienia powinna się jednak opierać o regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach – złe ciśnienie wpływa nie tylko na zwiększone opory toczenia, a w konsekwencji na większe spalanie, ale także na szybsze i nieregularne zużycie opon.

Na nieregularne zużycie wpływa także nieodpowiednia geometria pojazdu, ale tę kwestię tutaj pominiemy zakładając, iż wszelkie układy samochodu są sprawne. Co istotne, na powierzchnię gumy będącej oponą samochodową wpływają także warunki atmosferyczne. Powinniśmy po każdym myciu samochodu stosować specjalne preparaty nakładane na boczne części opony (nigdy na bieżnik!), które chronią gumę przed szkodliwymi promieniami słońca. Gdzie kupować opony samochodowe? Od kilku lat sprzedaż opon przez Internet rozwija się z każdym kolejnym sezonem.

Z roku na rok coraz więcej z nas kupuje opony letnie, czy też zimowe właśnie przez Internet. Dzięki temu, że znacząco poprawiła się obsługa klienta internetowego, zakupy przez Internet wydają się najlepsze. Nie dość, że mamy dostęp do znacznie większej gamy modeli (nie trzeba czekać na zamówienie ich przez nasz osiedlowy sklep motoryzacyjny), to jeszcze przeważnie są one dostępne po znacznie niższych cenach w porównaniu do sklepów stacjonarnych (mniejsze marże związane z mniejszymi kosztami wynajęcia powierzchni sklepowej).

W wielu najpopularniejszych i największych sklepach internetowych zajmujących się handlem ogumieniem zamówiony towar dostaniemy kurierem prosto do domu już na drugi dzień od złożenia zamówienia. Jest to nie tylko oszczędność naszego czasu, ale także pewność i bezpieczeństwo transakcji. Polskie prawo daje nam możliwość oddania bez jakichkolwiek opłat każdego towaru zakupionego przez Internet – w tym oczywiście również opon samochodowych.

W związku z tym nie powinniśmy się obawiać zakupów opon przez Internet. Jeżeli tylko dostarczone opony z jakiś względów nie spełnią naszych oczekiwań to możemy je w ciągu dziesięciu dni odesłać do sprzedawcy. Dbajmy o swoje opony samochodowe, gdyż to od nich zależy nasze bezpieczeństwo!

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł przejdź do sklepu z oponami Opony Turbo!