Zaznacz stronę

Systemy rezerwacyjne w placówkach typu Centrum Wellness czy Spa muszą posiadać kilka niezwykle ważnych cech, ułatwiających zarządzanie ośrodkiem. Nowoczesne programy do zarządzania rezerwacjami pozwalają użytkownikom mieć wgląd w dane klientów, umówione i archiwalne wizyty, a także sporządzać szczegółowe raporty i statystyki oraz nadzorować działania pracowników.

Użytkownik może sprawdzić takie dane, jak choćby: udzielone rabaty czy upodobania odbiorców usług. Mając tak szeroką wiedzę o preferencjach klienta, pracownicy salonu będą w stanie lepiej dobrać ofertę do osoby. Oprogramowanie daje też możliwość informowania klientów o aktualnych promocjach i nadchodzących wizytach, aby zminimalizować ryzyko odwołania spotkania oraz przywiązać do siebie gościa placówki.

Oprogramowanie dla SPA (jak na przykład system Versum) jest specjalnie zaprojektowane na potrzeby salonu urody. Zawiera niezbędne funkcje, by sprawnie prowadzić takie miejsce. Tu nie ma niepotrzebnych opcji, wszystko jest istotne, a do tego zawiera możliwości, które pomogą ośrodkowi się rozwinąć i przyciągnąć nowych odbiorców. Nowe rozwiązania to szansa na przyszłość, szansa na przekształcenie nowo powstałej firmy w prężnie i aktywnie działające przedsiębiorstwo, które pracuje na swoją markę każdego dnia. Nawet niewielka wprowadzona zmiana może znacznie wpłynąć na postrzeganie salonu przez potencjalnych klientów. Rozmaite działania promocyjne to kolejny krok w budowaniu wizerunku firmy. Podstawą jest sprawne zarządzanie, nadzorowanie pracy w każdym dniu. Tylko dobrze kontrolowane działania sprawią, że grafik zabiegów będzie stale pełen, a każdy umówiony gość będzie wychodził zadowolony.

Rezerwacje online to skuteczny sposób umówienia się na wizytę w salonie piękności. Pozwalają zaoszczędzić czas i wybrać dogodny termin bez wychodzenia z domu. Można ominąć kolejki i skrócić czas oczekiwania do minimum. Do tego dochodzi pewność, że zostanie się obsłużonym niemal natychmiast po wejściu do salonu spa. Klient może także zobaczyć w jednym miejscu całą ofertę salonu, poczytać o dostępnych zabiegach, usługach i zdecydować, z czego chce skorzystać. Będzie mógł wybrać jeden lub kilka specjalnie przygotowanych programów urodowych, dostępnych od ręki.

Rezerwacja online ułatwia sprawdzenie, jakie terminy są wolne i ile kosztują poszczególne zabiegi. Możliwość wyboru jest szczególnie istotna dla klientek chcących kompleksowo pracować nad swoim wyglądem.