Zaznacz stronę

Nie spotkaliśmy się jeszcze z żadnym pracownikiem magazynu (ani z osobą zarządzającą zasobami magazynowymi z pozycji kierowniczej), która nie chwaliłby tego stosunkowo nowego sposobu na utrzymanie porządku w magazynie i bezpieczeństwa przechowywanych zasobów. O czym mowa? To oczywiście praktyczne, nowoczesne i niezawodne pojemniki plastikowe: niezbędny element wyposażenia każdego magazynu i innego składu produktów (dokumentów, przedmiotów…), w którym dba się o ład, estetykę i logiczne rozmieszczenie zasobów. Coraz większa ilość producentów, właścicieli magazynów, aptek, sklepów czy hurtowni wybiera to niedrogie rozwiązanie.

box-package-tea-3040-525x350

Tego typu palety to nie tylko rozwiązanie czysto “magazynowe”, ale także do zastosowania we wszelkich pomieszczeniach, w których konieczne jest utrzymanie porządku magazynowanej zawartości. Klientami zainteresowanymi zakupem palet mogą być apteki, fabryki, zakłady technologiczne, zakłady przemysłu spożywczego i sklepy, punkty związane z ogrodnictwem. Zastosowań jest wiele, ponieważ palety plastikowe i skrzyniopalety to doskonałe rozwiązanie problemów z :

  • miejscem,
  • wygodą,
  • bezpieczeństwem,
  • działaniem czynników zewnętrznych.

Dzięki dobrze dopasowanym do potrzeb pojemnikom plastikowym utrzymanie porządku wśród magazynowanych produktów przestaje być dużym problemem. Przede wszystkim plastikowe elementy dodatkowe stanowią wyjątkowo opłacalną i praktyczna alternatywę dla starszego typu elementów magazynowych, czyli palet drewnianych czy kartonowych. Plastikowe palety i pojemniki są dużo łatwiejsze w utrzymaniu: łatwo się je czyści, łatwo zachować porządek w ich zawartości i logicznie grupować magazynowane zasoby, a następnie je przeglądać. Są znacznie bezpieczniejsze dla przechowywanej zawartości niż drewniane palety, a do tego znacznie trwalsze (wg specjalistów są do kilkunastu razy trwalsze i mocniejsze, niż drewniane elementy). Wykazują się znacznie wyższą odpornością na stłuczenia, uszkodzenia mechaniczne, a także chronią zawartość przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Do tych ostatnich można zaliczyć między innymi promieniowanie UV, wilgoć, zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury, działanie kwasów i rozpuszczalników zdolnych zniszczyć niektóre powierzchnie. W przeciwieństwie do drewnianych palet, palety i pojemniki plastikowe (http://opakowania-plastikowe.pl/) nie grożą szkodliwymi dla zawartości odpryskami farby, zapleśnieniem drewna i innymi efektami starzenia się materiału magazynowego. Pleśń, rdza i inne uszkodzenia tego rodzaju zostają wyeliminowane jako problem z Twojego magazynu. Czy nie jest to duże ułatwienie i zabezpieczenie produktów?

Palety plastikowe są również doskonałym sposobem na eksport towarów. Dobrze sprawdzają się podczas magazynowania i przenoszenia niedużych i delikatnych elementów w hurtowych ilościach. Są także wyjątkowo łatwe w przenoszeniu i dzięki temu wybiera je coraz większa ilość przedsiębiorstw stawiających na szybkość transportu, wygodę pracowników i bezwzględne bezpieczeństwo przechowywanych i transportowanych produktów.