Zaznacz stronę

Zbliża się dzień kobiet. To ważne święto dla większości kobiet, choć coraz bardziej popularne staje się ignorowanie tego święta. Z jednej strony negowane są jego korzenie i jego początki, a z drugiej strony, zmieniająca się filozofia płci nie pozwala kobietom na świętowanie ich kobiecości. Są jednak również kobiety i są również mężczyźni, którzy widzą w tym święcie jego piękno, jego urok i niepowtarzalny czar. To przecież święto, które nie poniża kobiet, a wręcz przeciwnie, jest oddaniem im czci i docenieniem ich roli w całych społeczeństwach. Tak przynajmniej powinno być – przekonuje Kwiaciarnia Bronisław Nowogrodzki-Ligęza (www.kwiaciarnia-ligeza.pl).

Rola kobiety i jej znaczenie jest bowiem ogromne, nie do przecenienia. Znaczenie ma tu przede wszystkim kobiecość jako taka i to właśnie ona powinna zostać tego dnia doceniona. Czym zatem jest wspomniana kobiecość, która zasługuje na swój wyjątkowy dzień? Otóż, kobiety i kobiecość, jest jak kwiaty. Na zewnątrz widać pewną delikatność, łagodność, wdzięk i efemeryczność, a niejedną burzę jest w stanie przetrwać, niejedną wichurę wytrzymać i oprzeć się licznym przeciwnościom losu. Może właśnie dlatego dominującymi prezentami na ten dzień powinny być właśnie kwiaty, to takie pewne odwołanie do tego, kim, są kobiety, odwołanie do symboliki.

Jednakże, chcąc docenić swoją kobietę, mężczyzna nie powinien iść na łatwiznę. Zakup kwiatów, to nie powinno być wszystko. Oczywiście, nie jedna kwiaciarnia ucieszy się z tego dnia, wiedząc, że jednak większość mężczyzn tam właśnie skieruje swoje kroki. Przecież jest to najłatwiejsze i najbardziej oczywiste rozwiązanie, żeby pójść i kupić bukiecik, czy pojedyncze, cięte kwiaty i już można zaliczyć prezent do udanych i załatwionych. Warto się jednak zastanowić, czy można by te kwiaty wręczyć nieco inaczej, wręczyć je bardziej atrakcyjnie, kreatywnie, z pomysłem. Wszystko oczywiście, tylko po to by sprawić kobiecie jeszcze większą przyjemność i jeszcze bardziej ją ucieszyć i uradować.

Jednym z pomysłów na takie oryginalne wręczenie kwiatów kobiecie mogą być na przykład przesyłki kwiatowe. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie będzie nasza ukochana kobieta, gdzie tę przesyłkę należy dostarczyć, a jej zaskoczenie i jej radość będą na pewno bardzo duże. Co ważne, kobiety właśnie bardziej doceniają sam gest, pomysł, wysiłek, niż wielkość prezentu. Są tu oczywiście wyjątki i nie ma co generalizować, ale jednakże zasadą jest, że to gest ujmuje kobiety. Taka przesyłka może być bardzo przemyślana, bardzo pomysłowo zorganizowana. Można bowiem gdzieś zabrać swoją kobietę, gdzieś ją zaprosić, czy w ramach niespodzianki kazać jej gdzieś iść i tam skierować kuriera z kwiatami. Jej zaskoczenie z pewnością będzie ogromne, ale też z pewnością doceni gest i zaangażowanie.

Kobiety są bardzo skomplikowane, ale również bardzo proste. Doceniają najprostsze gesty i najzwyklejsze starania. Widzą to, co jest dobre i co jest przejawem zaangażowania. Stanowią oparcie, wsparcie i wprowadzają pewną dozę łagodności do codzienności. Warto je doceniać. Jeżeli brakuje fantazji by doceniać je często, to może chociaż ten jeden raz w roku.