Zaznacz stronę

Każdy kto mieszka w Polsce, a zwłaszcza na podkarpaciu powinien przynajmniej raz w ciągu swojego życia odwiedzić Lwów, który zlokalizowany jest na Ukrainie. Do Lwowa możemy wybrać się własnym samochodem, autobusem bądź autokarem razem z wycieczką. Wycieczki z przemyśla organizowane są co tydzień przez kilka biur podróży. Jeżeli chcemy wyjechać jak najniższym kosztem to powinniśmy zaplanować wycieczkę samodzielnie i skorzystać z własnego środka transportu.

Planowanie wycieczki jest przyjemnym i krótkim procesem do którego potrzebujemy komputera oraz dostępu do Internetu. Wyszukiwarka Internetowa pomoże nam w wyborze najlepszych miejsc do zwiedzania oraz do rezerwacji noclegu w przystępnej cenie. Przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w walutę EURO, którą po przyjeździe do Lwowa wymienimy na panujące tam Hrywny.

Przed wyjazdem pamiętajmy o pobraniu aplikacji przewodnika po Lwowie na swój telefon czy też tablet. Aplikacja ta pomoże nam w zlokalizowaniu najpopularniejszych zabytków, polecanych restauracji oraz innych Ciekawych miejsc, które zostały wskazane przez innych uczestników aplikacji.

Wyszukując noclegu, weźmy pod uwagę hotele, które zlokalizowane są na lwowskim rynku. Z tego miejsca będziemy mieli blisko do wielu Ciekawych miejsc i zabytków. Po przyjeździe na miejsce, koniecznie w pierwszej kolejności zameldujmy się w hotelu.

Co warto zobaczyć we Lwowie i dlaczego?

Ratusz – to jedna z atrakcji, którą warto odwiedzić będąc we Lwowie. Ratusz należy do jednych z dwóch punktów widokowych pod względem wysokości, posiada taras widokowy na wysokości 65 metrów.

Ratusz Lwów

Lwowska Opera – Znany gmach na całym świecie. Pięknie prezentuje się zarówno za dnia oraz nocą, gdy jest oświetlony. Aby zobaczyć wnętrze opery musimy kupić bilet na spektakl. Koszt biletu to około 20 złotych. Warto go kupić, na pewno nie będziemy żałować tej decyzji.

Lwowska Opera

Pomnik Adama Mickiewicza – Będąc tak blisko pomnika naszego rodaka nie sposób go nie odwiedzić.

Cerkiew Świętego Mikołaja – Cerkiew pochodząca z lat pomiędzy 1264 a 1340, położona jest przy Bohdana Chmielnickiego.

Pchli targ – We Lwowie znajdziemy dwa targi na których możemy znaleźć wiele interesujących rzeczy tj. biżuteria, stare książki, obrazy. Wszystko możemy nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przemyśl jest jednym z miast z którego realizowanych jest najwięcej wycieczek na Ukrainę. Biura podróży z Przemyśla posiadają ogromne doświadczenie w organizacji Ukraińskich wycieczek. Jeżeli nie chcemy planować samodzielnie podróży to powinniśmy skorzystać z oferty jednego z tychże biur.