Zaznacz stronę

Grid Race Driver a całą pewnością nie grzeszy monotonią, mamy tutaj do wyboru całą masę ciekawych torów wyścigowych i oczywiście jeszcze więcej różnych samochodów do wyboru. Oczywiście każdy z nas może preferować inne auto, ale z tym nie będzie problemu – na każdy rodzaj wyścigu i tak mamy do wyboru od kilku do kilkunastu różnych modeli.
I uwierzcie lub nie, ale te auta nie różnią się tylko prędkością. Jeździ się nimi zupełnie inaczej, sprawdzane wielokrotnie – ten sam wyścig, ci sami przeciwnicy, ten sam kierowca i inny samochód.. różnicę widać już po kilku sekundach (lub wcześniej – niektóre samochody mają naprawdę zupełnie różne przyśpieszenia początkowe). Już po kilku godzinach rozgrywki każdy gracz powinien mieć swoją ulubioną furę.. chociaż to też jest kwestia sporna, gdyż zakup każdego kolejnego samochodu jest dosyć drogi, a na początku tych pieniędzy wcale tak wiele nie mamy. Wystarczy jednak sprytnie wygrać kilka wyścigów, wyłapać dobrych sponsorów i kierowcę.. i zaczyna się nabijanie ogromnych pieniędzy.
Najlepiej ustawić tak, abyśmy zarówno my jak i nasz kierowca łapali wszystkie możliwe (i jak najbardziej płatne) sponsoringi (znaczy nagrody od sponsorów za zajmowanie konkretnego miejsca/ukończenie wyścigu – słowem cokolwiek). Moim skromnym zdaniem właśnie Grid Race Driver to czołowa gierka wyścigów samochodowych. Czemu tak sądzę? No, powinniśmy zwrócić uwagę na niesamowity realizm tej gry. Samochód reaguje na ruch kierownicą bardzo dobrze, czujemy niesamowitą różnicę przy jeździe po różnych nawierzchniach, samochód reaguje jak prawdziwy.. wiem, bo sam mam prawo jazdy i (chociaż wstyd się przyznać) wiem jak wygląda reakcja samochodu na jazdę 140 km/godzinę przez piasek.
Wiele osób wciąż myśli, że Grid Race Driver to symulator jazdy samochodem.. otóż nie – to zwykła gra komputerowa, teoretycznie nie ma ona nic wspólnego z symulatorem.. jednak ma, oj ma. Ten realizm, który już podkreśliłem.. jest rodem z symulatora samochodowego, naprawdę. Nie wszyscy grali, większość słyszała ale każdy się wciągnie, jeżeli spróbuje – dlatego polecam zaoszczędzić sobie kilka godzin czasu jeszcze przed zainstalowaniem tej niesamowitej gierki. Setki samochodów, dziesiątki różnych torów wyścigowych, całe mnóstwo eventów – czy od gry komputerowej polegającej na jeżdżeniu samochodami można wymagać więcej?
Nie ma tutaj miejsca na zamułę, nie nudzą nam się wyścigi.. i właśnie to może być zgubne, dlatego uważajcie.. bo jak ja obudzicie się nagle przed kompem po 12 godzinnej sesji bez przerwy, a to nie jest fajne, oj nie ;)Grid Race Drive to nie jest gra w którą można grać bez kierownicy. To znaczy jasne, jak ktoś się uprze to może pykać na klawiaturze, ale definitywnie tego odradzam. Najlepiej już pierwszy raz spróbować z kierownicą, gdyż tylko dzięki temu zobaczymy prawdziwe walory tej gry. Niesamowicie realistyczna dynamika sprawi, że niektórzy z Was poczują się niemal dokładnie tak samo jak we własnym samochodzie. Z taką różnica, że silnik jest pewnie 10 razy mocniejszy 😉 A to możemy bardzo fajnie wykorzystać, bawiąc się doskonale pokonując po kolei każdego przeciwnego kierowcę.
Jednak uprzedzam lojalnie – ta gra to naprawdę praktycznie symulator jazdy samochodem. Jeżeli włączymy wszystko na maksymalną realność, czyli zmianę biegów, pedały, kierownicę to może się okazać, że mamy problem z ruszeniem z miejsca 🙂 A jeżeli do tego włączymy widok jako kierowca – powodzenia, krzyżyk na drogę. Do tego trzeba mieć olbrzymi monitor, a najlepiej podłączyć telewizor 🙂 Widziałem kiedyś zdjęcie gościa z kierownicą, telewizorem przed sobą i dwoma monitorami po bokach imitujących okna przy drzwiach przednich. Niesamowite, wtedy to już naprawdę można się pomylić czy to prawdziwe auto czy też nie. I po pijaku można jeżdzić !!
Dlatego nie czekajmy długo, po prostu kupmy kierownicę i zabawmy się na całego.