Zaznacz stronę

Firma Lego to oczywiście słynne dziś klocki Lego, jednak jej początki wcale nie wskazywały na taką popularność i sławę. Firma ta powstała w małej duńskiej wiosce Billund w 1932 roku, a została założona przez Ole Kirk Christiansena. Z początku jednak była to tylko firma zajmująca się produkcją drewnianych zabawek, dopiero w późniejszym czasie wymyślono zabawki z plastiku, zaś w 1947 roku wymyślono pierwszy klocek i jego sposób łączenia z innymi, aby można było budować wspaniałe budowle.

Już rok później, czyli w 1948 roku powstał pierwszy zestaw klocków Lego, a dziesięć lat później właściciel firmy otrzymał patent, czyli wyłączność na produkcję tego typu zabawek. Zatem rok 1958 jest rokiem pamiętnym dla firmy Lego, w tamtym roku bowiem obchodzono pięćdziesięciolecie firmy i tych wspaniałych i sławnych na całym świecie produktów. Kiedy Ole Kirk Christiansen zakładał firmę, nawet mu się nie śniło o tak wielkiej sławie i bogactwie, dziś zaś potomkowie założyciela firmy Lego mają zapewnioną przyszłość na wiele lat do przodu.

Klocki Lego bowiem są popularne nie tylko w Danii, czyli rodowym państwie powstania, ale na calutkim świecie, czego dowodem jest tak ogromna sprzedaż tych produktów rocznie.