Zaznacz stronę

Jedną z bardzo ważnych gałęzi gospodarki w wielu krajach jest bez wątpienia turystyka. Jak pokazują badania, blisko czterdzieści procent udziału w wydatkach turystów na spędzanie urlopów są to koszta wynikające z transportu. Transport międzynarodowy jest powszechnie uważany za bardzo drogi i bez wątpienia warto się temu przyjrzeć nieco głębiej żeby stwierdzić czy faktycznie tak jest. Generalnie ludzie planują podróżowanie na przykład samolotem z bardzo dużym wyprzedzeniem. Lubią rezerwować sobie miejsca zdecydowanie wcześniej w obawie że przed sezonem wakacyjnym, kiedy loty w najbardziej atrakcyjne miejsca turystyczne będą po prostu pozajmowane.

Czy na prawdę trzeba się tak śpieszyć? Generalnie coś w tym jest i jeśli chcemy podróżować na prawdę taniej niż w przypadku osób korzystających z biur turystycznych to da się to zrobić nie tylko dwa razy taniej ale jeszcze bardziej. Pierwszą newralgiczną rzeczą jeśli chodzi o turystykę jest bez wątpienia termin wizyty. Wiadomo że cenę na rynku kształtuje popyt oraz podaż a oczywistym jestże w sezonie wakacyjnym popyt na wycieczki jest też po prostu ogromny a więc ceny są również najwyższe. Jeśli dla przykładu jedziemy w ciepłe kraje aby móc się wygrzewać w słońcu i zażywać kąpieli w ciepłym morzu to czy koniecznie musimy robić to w miesiącach lipiec sierpień?

Kupując lot last minute dla przykładu w październiku lub listopadzie gdzie w Polsce jest zdecydowanie chłodniej a w ciepłych krajach temperatura jest tak na prawdę niezauważalnie niższa zapłacimy za lot ułamek ceny którą byśmy zapłacili w sezonie urlopowym. Tak więc czy jest sens przepłacać Podobnie rzecz ma się z hotelami które w miesiącach lipiec-sierpień są po prostu bardzo drogie a kilka miesięcy później wakat w pokojach hotelowych jest bardzo duży to i ceny są zdecydowanie niższe niż w przypadku okresu urlopowego. W kurortach bardzo często ludzie narzekają na ogromne tłumy. Tak to prawda tak więc wybierając się na urlop w czwartym kwartale roku na pewno unikniemy tłumów i przy niższej cenie będziemy mieli wyższy komfort wypoczynku.