Zaznacz stronę

Fotografia wciąż się rozwija i staje się coraz popularniejsza. Prawie każdy ma pod ręką urządzenie które posiada wbudowany aparat fotograficzny. Pomimo tego nadal istnieją dziedziny fotografii, które można wykorzystać w pracy fotografa.

Najczęstsze specjalizacje w fotografii to zdjęcia portretowe, przyrodnicze czy reporterskie. Warto jednak zwrócić się w nieco inną stronę, jaką jest fotografia wnętrz. To jeszcze wciąż nie do końca zagospodarowana nisza, która ma przed sobą dobre widoki na rozwój. Dlaczegóż to? Otóż zdjęcia wnętrz wykorzystywane są w katalogach wnętrzarskich, blogach, prasie wnętrzarskiej i architektonicznej. To daje sporo możliwości przekucia pasji w konkretne pieniądze, dzięki którym można ja rozwijać i z niej żyć. Jednak aby fotografia wnętrz stała się naszym źródłem utrzymania trzeb wpierw wiele czasu na trening. Warto przy tym brać pod uwagi tych, którzy maja już w niej doświadczenie.

Światło gra pierwsze skrzypce, czy to chodzi o zdjęcia wnętrz czy jakiekolwiek inne. Wielu specjalistów z tej dziedziny zwraca uwagę, że fotografia wnętrz powinna bazować przede wszystkim na świetle naturalnym. Doświetlanie pomieszczeń zazwyczaj doradzają jedynie w wyjątkowych przypadkach, gdy brak dostatecznego światła jest rzeczywiście dotkliwy. To właśnie z powodu światła szczególną uwagę należy zwracać na okna. Dobra fotografia architektury i wnętrz często uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu efektów świetlnych wynikających z obecności okien.

zdjęcia wnętrz

Kolejna istotna rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę to styl wnętrza. Przygotowując się do zdjęcia wnętrz warto dobrze przyjrzeć się wyposażeniu i dodatkom obecnym w pomieszczeniu. Wszystko, co znajdzie się w obiektywie, powinno być zgodne z charakterem wnętrza. Elementy zaburzające efekt wizualny w miarę możliwości usuwamy. Może to być trudne fotografia wnętrz dotyczy obiektów tj. kościoły, kawiarnie, fabryki czy innego rodzaju pomieszczenia użytkowe, ogólnie dostępne. W takich przypadkach pozostaje jedynie odpowiednie kadrowanie.

Oczywiście fotografia architektury i pomieszczeń nie wyklucza całkowicie używania dodatkowych źródeł światła. Jednym z prostych sposobów jest lampa błyskowa. Ciekawe efekty może dać jej ukrycie w różnych miejscach wnętrza. Gra świateł będzie wówczas zmieniać często całkowicie oblicze zdjęcia wnętrz.

Więcej o fotografii architektury i wnętrz czytaj na www.zdjecia-reklamowe.pl/oferta/fotografia-architektury-i-wnetrz/.